İstanbul'daki final tehlikede! UEFA'dan skandal plan - YAZDIR

UEFA'nın Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nin maçlarıyla ilgili 17 Haziran'da karar verecek. UEFA Yönetim Kurulu, turnuvalar için tüm alternatif planların hazırlanması adına ilgili birimlerine direktif verdi.

  • GİRİŞ01.06.2020 15:08
  • GÜNCELLEME01.06.2020 15:11

UEFA'nın önündeki formüllerden biri klasik formatta devam etmek. UEFA'nın en büyük isteği bu. Buradaki sıkıntı ise Avrupa Birliği'nin ülkeler arası yayılımı durdurmak adına geçişlere izin vermemesi. Bu nedenle, son 16 rövanş maçları yapıldıktan sonra son 8 takımın tek maç sistemiyle devam etmesi bir formül olarak masada duruyor.

 

 

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI PROBLEM

AS'ta yer alan haberde en çok desteklenen fikir 'Final Four'. Buradaki problem ise çeyrek final maçlarının nerede ve nasıl oynanacağı. Seyircisiz oynanacak ancak bu maçlar çift maçlı eleminasyon sistemiyle mi, yoksa tek maç ve tarafsız sahada mı olacak belirsiz.

 

 

İSTANBUL YERİNE 2 ŞEHİR ADAY

Tek şehirde 2 yarı final, 1 final formülü üzerinde ise yeni bir stadyum belirlenmesi gündemde. Final Four organizasyonunun İstanbul'dan alınarak Münih veya Lizbon'a götürülmesi gündemde. Organizasyon İstanbul'dan alınsa dahi, yapılan yatırımlar nedeniyle başka bir organizasyonun verileceği belirtildi. Final maçı ise 29 Ağustos'ta oynanacak.