Fenerbahçe'ye pankart cezası yolda! - YAZDIR

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı Kırklarelispor maçına 'Türk futbolu için uyanma zamanı' pankartıyla çıkan Fenerbahçe'ye ceza gelebilir.

  • GİRİŞ13.02.2020 10:05
  • GÜNCELLEME13.02.2020 10:05

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığı Kırklarelispor maçına 'Türk futbolu için uyanma zamanı' pankartıyla çıkmıştı. Sarı-lacivertli kulübe bu pankarttan dolayı ceza gelebilir.

 

 

Süper Lig müsabakaları statüsünün 13. maddesinde ; "Kulüpler müsabaka öncesi sahaya ancak TFF’nin izin verdiği pankartlarla çıkabilirler. Pankartların sosyal ve toplumsal mesaj içermesi şarttır. Kurum ve kuruluşların pankart taleplerini kulüplere yapmaları, kulüplerin de TFF’ye 1 hafta öncesinden müracaat ederek onay almaları gerekmektedir" ifadeleri yer alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan izinsiz pankartla çıkan sarı lacivertlilere talimatlara göre 24 bin TL para cezası verilmesi bekleniyor.

 

 

15 YIL ÖNCE: EL DEĞMEMİŞ TEMİZ BİR LİG İSTİYORUZ

2005 yılında Fenerbahçeli Anelka'nın elle gol attığı tartışmalarının gölgesinde Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarına federasyonun izni olmadan sahaya 'El değmemiş temiz bir lig istiyoruz' yazılı pankartla çıkmış ve bu sebeple ceza almıştı.