Shane Larkin Milli Takım'da! Resmen duyurdu - YAZDIR

Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin, Türkiye A Milli Basketbol Takımı'nda forma giyeceğini açıkladı.

  • GİRİŞ01.02.2020 14:48
  • GÜNCELLEME01.02.2020 16:08

Anadolu Efes'in yıldızı Shane Larkin, Türk Milli Takımı için oynayacağını duyurdu.

 

 

İşte Shane Larkin'in yaptığı açıklama:

"Türkiye Milli Takımına katılarak bu ülkeyi temsil etme fırsatına sahip olduğum için onur duyuyorum. Türk Bayrağı'nı göğsümde gururla taşıyacak olmak son derece heyecan verici. Size başarı veya zaferlerin garantisini veremem. Ama size tek bir şey için söz verebilirim. Bu ülke için terimin son damlasına kadar mücadele edip sahip olduğum tüm enerji ve gücümü ortaya koyacağım. Size söz veriyorum."

"Larkin'in Şubat ayındaki maçlara yetişeceğine inanıyorum"

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Larkin'in A Milli Takımı tercih etmesi hakkında, "Larkin, Anadolu Efes'teki performansıyla zaten tüm ülkenin saygısını kazandı ve artık ay-yıldızlı formayı da giydiği için herkesin bakış açısı daha da farklı olacak. Larkin'e teşekkür ediyorum. Larkin'in evrakları zaten ilgili bakanlıkta ve inanıyorum ki bu süreç en kısa sürede tamamlanacak. Larkin'in Şubat ayındaki maçlara yetişeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

TBF: Resmi işlemler başlayacak

Shane Larkin'le ilgili bir açıklama da Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan geldi:

Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını alması konusunda işlemler başlatılmıştır. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Shane Larkin, A Erkek Milli Takımımızın formasını giyebilme hakkını elde edecektir. 

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun Larkin'e mesajı