F.Bahçe'nin golünde ofsayt tartışması! Kurala göre... - YAZDIR

Süper Lig'in 14. haftasında Gençlerbirliği'ni konuk eden Fenerbahçe'nin attığı ilk golde ofsayt tartışması yaşandı.

  • GİRİŞ06.12.2019 21:53
  • GÜNCELLEME06.12.2019 22:01

Fenerbahçe'nin Gençlerbirliği karşısında 23. dakikada Vedat Muriqi ile bulduğu gol öncesinde Mauricio Isla'nın pozisyonu tartışma yarattı.

 

 

Bu dakikada Isla'nın sağ kanattan yaptığı ortada ceza sahasındaki Muriqi'in uzak köşeye doğru gönderdiği kafa vuruşu ağlara gitti. Sadık'ın uzun pasında Isla'nın ofsaytta olduğu tartışması sosyal medyada yaşandı. Ansak top Isla'ya gelmeden önce Gençlerbirliği sol beki Polomat pozisyonu kesmek isteyip topa dokundu.

Kurala göre bu pozisyonlarda savunma oyuncusu topla bilerek oynaması halinde ofsayt ihtimali ortadan kalkıyor.

 

 

DİLMEN: "ÇİZMEZSEN 'YEMEDİ Mİ' DERLER"

Pozisyonu değerlendiren Rıdvan Dilmen, VAR çizgisinin çekilmemesinin tartışma yarattığını kaydederken, "beIN Sports'un kendisine göre haklı bir açıklaması var, VAR görüntüleri bizim inisiyatifimizde değil diyor. Bugün kafalarda soru işareti kaldı. İlk golde Isla'ya atılan topta ofsayt var mı, yok mu? İlk golde oyuncu topu attığında çizgiyi çizsinler, sonra diğerlerini tartışalım. Henüz çizmediler. Gençlerbirliği'ndeki oyuncudan sekip sekmediğine sonra bakarız. İlk golde ofsayt çizgisini çizmezseniz, 'affedersiniz ama 'yemedi galiba' derler. Fenerbahçe bağırdı, çağırdı böyle oldu derler. Ben derim. Siz çizin" dedi.

TOROĞLU: "TOP RAKİPTEN GELİYOR"

Erman Toroğlu ise Isla'ya topun rakipten geldiğini söylerken, "Muriqi'nin ilk golünden önce Gençlerbirliği savunma oyuncusu, Isla'dan evvel topa dokunuyor ve ofsaytı ortadan kaldırıyor" ifadelerini kullandı.