MHK'den 2 ay sonra Suat Arslanboğa kararı - YAZDIR

Beşiktaş-Başakşehir maçının ardından eleştirilen ve profesyonel sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa'ya MHK'den yeni görev geldi.

  • GİRİŞ21.11.2019 10:07
  • GÜNCELLEME21.11.2019 10:09

Merkez Hakem Kurulu'ndan hakem Suat Arslanboğa'ya 2 ay sonra görev verildi.

Ligde 23 Eylül'de oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçına kararlarıyla damga vuran ve profesyonel hakemlik sözleşmesi feshedilen Suat Arslanboğa 2 ay sonra ilk maçına TFF 1. Lig'de Menemenspor-Balıkesirspor mücadelesiyle çıkacak.

Suat Arslanboğa, o karşılaşmada Beşiktaşlı futbolcu Adem Ljajic'in fiziksel temasına maruz kalmış ve kırmızı kart çıkarmadığı için çok eleştirilmiş ve ardından sözleşmesi feshedilmişti.

 

 

TFF'nin 2 ay önce yaptığı açıklama şöyleydi;

"Merkez Hakem Kurulu'nun önerisi ile Üst Klasman Hakemi Suat Arslanboğa'nın Türkiye Futbol Federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Hakem Sözleşmesi dün fesih edildi. Yine Van Spor Futbol Kulübü ile Piserro Kahramanmaraşspor arasında oynanan müsabakanın ardından saldırıya uğrayan hakemlerimizden Alparslan Şen'in şikayeti doğrultusunda, açılacak kamu davasına TFF olarak müdahil olma talebinde bulunulması ve davanın sonuna kadar takipçisi olunması kararlaştırıldı."

 

 

41 yaşındaki Suat Arslanboğa, son olarak Süper Lig'de tartışmalı Beşiktaş - Başakşehir maçını yönetmiş,  diğer tartışmalı maç olan Alanyaspor-Fenerbahçe maçının da VAR hakemi olarak görev yapmıştı.