Fernandao'dan itiraf! 'Yaşamak istemedim' - YAZDIR

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Suudi Arabistan'a giden ve bu sırada bebeğini kaybeden Jose Fernandao, başından geçenleri anlattı.

  • GİRİŞ25.09.2019 20:11
  • GÜNCELLEME25.09.2019 20:12

Globo'ya röportaj veren Fernandao, Suudi Arabistan'da geçirdiği kısa dönemin kariyerinin en kötü anları olduğunu belirtirken ''Kariyerimin ve hayatımın en kötü yıllarıydı. Suudi Arabistan, tamamen kapalı, bir ülke. Ailem, sokakta rahat bir şekilde yürüyemiyordu bile. Arabistan'ın kültürüne ve adetlerine alışamadık. Bu da benim performansımı etkiledi. Bir gün eve geldiğimde eşimi ağlarken buldum. Brezilya'ya dönmek istiyorum diye ağlıyordu. Bu sırada eşim Daiana hamile kaldı.'' diye konuştu.

 

 

"Hayatımızın en büyük şokuydu"

Bebeklerini doğum sırasında kaybeden Fernandao, acı veren o günleri ise ''Maalesef bebeğimizin kalbi daha annesinin karnındayken durdu. Hayatımızın en büyük şokuydu. Her şey bizim için bitmişti. Psikolojim yıkılmıştı. Artık Suudi Arabistan'da kalmamız imkansızdı. Daiana, Brezilya'ya gidip ailesi ve arkadaşlarına yakın olmak istedi. Depresyona girmiştim, hiç güçlü hissedemiyordum. Yaşamak istemedim. Küçücük bebeğinizi gömmek ne kadar zor bir şey... Bakamadım bile. Gözlerimi kapadım ve açmak istemedim. Dışarıda bir bebek görünce ağlamaya başlıyordum. Bu durumdan tabii ki en çok Daiana etkilendi. 9 ay boyunca bebeği karnında taşıyor ve bir anda kaybediyor. Ellerimizin arasına bebeğimizi alamamak bizim için çok acı vericiydi. Bu depresyon bizi mahvetmişti. Beni tekrar motive eden şey ise Bahia'ya dönmek oldu. Her şeyini bildiğim bir yer. Zaten her zaman Bahia'ya dönmek istediğimi söylüyordum. Ama dönmemin asıl nedeni ailemin rahat hissetmesiydi. Hatta transferde ilk teması ben kurdum ve gelmek istiyorum dedim. Ardından transferim tamamlandı. Şimdi Brezilya'dayız. Daiana ise tekrar hamile. Hep beraber Levi'yi bekliyoruz. 11 yaşındaki David ve 5 yaşındaki Daniel'in yanına gelmesini dört gözle bekliyoruz." şeklinde anlattı.