'Bu playstation'da oynadığınız bir oyun değil' - YAZDIR

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları Slovan Bratislava maçı öncesinde konuştu.

  • GİRİŞ18.09.2019 20:38
  • GÜNCELLEME18.09.2019 20:40

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Alman kaleci Loris Karius, UEFA Avrupa Ligi K Grubu ilk maçında karşılaşacakları Slovan Bratislava maçı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

 

Avcı, "Pas oyununuz eleştiriliyor, ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "5 sene evvel bekleyerek oynuyorduk, o eleştiriliyordu. Pas oyunu oynuyoruz o eleştiriliyor, kontra atak eleştiriliyor. Pas oyunu eleştiriliyorsa ülkemizde hangi oyun seviliyor?" cevabını verdi.

"BULUNDUĞUMUZ HER KONUMDA EN İYİSİNİ YAPMALIYIZ"

 

 

Beşiktaş'ın Avrupa'daki rolünden bahseden Avcı, "Beşiktaş'ın devamlı alışkın olduğu, benim için de son 5 senedir Şampiyonlar Ligi playoff'u, bazen grup, bazen grup öncesinde burada olmak, gelişim açısından önemli diye düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi'nden namağlup çıkmış, burada önemli deneyimleri olan bir kulüp. Burada olmanın ülke adına son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş tarafından bakarsak, ülke sıralamasında yukarı çıkarmış, UEFA sıralamasında yukarı çıkmış bir takım. Ülkemizin önemli bir kulübü. Bulunduğumuz her kulvarda en iyisini yapmak ve bunu sonuçlandırmak bizim hedefimiz. Rakibimiz ülkesinin en değerli takımı. Kendi ülkesinde dominant oynayan rakiplerine üstünlük sağlayan bir takım. UEFA maçlarında topu daha çok rakibe veren bir yapıda olan bir takım. Sistemi ve organizasyonları olan takımlarla oynayacağız. İyi bir start vermek istiyoruz. Oyuncular odaklandı, çalıştık, pratiklerimizi yaptık. Umarım yarın sahada bunun karşılığını alırız." dedi.

"ROTASYON KELİMESİ ÜZERİME YAPIŞTI"

Takımda sakatlığı bulunan oyuncularla ilgili de konuşan Abdullah Avcı, "Atiba uzun süre takımdan ayrı çalıştı. Geçen hafta Gazişehir maçı öncesinde bizimle çalıştı. Sağlık verilerinden aldığımız bilgilere göre 25 dakika kullanmamız gerekiyordu biz onu 35 dakikaya çıkardık. Oyunun akışına göre Atiba'ya süre vereceğiz. Başakşehir maçı için Burak'ın durumuna hafta sonu karar vereceğiz. Enzo'nun hafta sonu olup olmayacağı kararı pazartesi verilecek. Rotasyon benim üzerine gelinen ve yapışan bir kelime. 3 oyuncu üzerinden son kadroya göre, yorgunluk nedeniyle değişiklik olacak. 3 oyuncu değişecek. Çok değerli bir kadromuz var." ifadelerini kullandı.

"UMUT NAYİR 11'DE OLABİLİR"

Rakiplerine karşı topa daha fazla sahip olacaklarını düşündüklerini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Oyun itibariyle Umut'un kadroda olma ihtimali var. Bratislava'nın son maçını burada canlı seyrettirdik. PAOK maçlarını seyrettik. Analiz yaptık. Sistemde değişiklik yapıp bekleyen bir takım. Şampiyonlar Ligi maçlarını izleyebildiniz mi bilmiyorum, 8'den 12'ye kadar. Passa pas yapılıyor, beklenecekse bekleniliyor. Oyunun her iki yönünü oynayan takımlar var. Hücum mu, savunma mı değil her ikisini de iyi yapmak önemli. Biraz daha rakipten fazla topa sahip olacağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.

"ÜLKEMİZDE NE SEVİLİYOR?"

Beşiktaş'ta oynanan pas oyununun eleştirilmesine anlam veremediğini söyleyen Abdullah Avcı, Türkiye'de hangi oyunun sevildiğini bilmiyorum dedi ve ekledi; "5 sene evvel bekleyerek oynuyorduk, o eleştiriliyordu. Pas oyunu oynuyoruz o eleştiriliyor, kontra atak eleştiriliyor. Rakip oyuncunun kalitesine göre değişiyor. İleride oynayacaksan, topun havada uçuştuğu, dolaştığı bir oyun olamaz. Bunun süreleri vardır, dakikaları vardır. Beşiktaş ilk yarıda niye geri dönemedi diyorsunuz geçen hafta. Savunma yapmak istemiyorum aslında baktığınızda. Nereden tutarsan istediğin yerden tutup koyabilirsiniz. Bizim daha erken dönmemiz gerekiyordu maç içerisinde. Pas oyunu ülkemizde eleştiriliyorsa hangi oyun seviliyor?."

"SADECE GÜLÜYORUM"

Beşiktaş Teknik Direktörü, "Başakşehir, Trabzonspor, Wolverhampton, Alanyaspor ve Ankaragücü ile oynayacağınız maçlar var. Zorlu bir fikstür olarak görülüyor. Sizin için kader maçları olacak deniyor. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Sadece gülüyorum. Bu, playstation'da oynadığınız bir oyun değil. Orada bile bazen 'puzzle'ları yerine oturtamazsın. Herkes puan hesabı yapıyor. Ben fikstürün zorluğuna hiçbir zaman bakmadım. Harcanan bütçelere, meblağlara baktığımızda o takımlarla aramızda 3 puan var. Oyunumuzda değişen bir şey var mı? Yok. Zorlu bir müsabaka oynayacağız. Kimin nerede nasıl kazandığı belli değil. Alanya'yı tebrik edelim, Erol Hoca'yı tebrik edelim." cevabını verdi.