Ağır sözler! "Çocukların kumbarasındaki..." - YAZDIR

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, transferde de sık karşı karşıya geldikleri ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye üstü kapalı göndermelerde bulundu.

  • GİRİŞ09.07.2019 20:13
  • GÜNCELLEME09.07.2019 21:40

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'a konuştu. Gündeme dair merak edilen soruları yanıtlayan Başkan Cengiz, ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye de göndermede bulundu.

İşte Mustafa Cengiz'in açıklamaları:

"Doğru yanlış, tavır tepki verdiniz. Taraftardan istirham ediyoruz. Bizim kadromuzda bulunan futbolcular, dünyanın en iyi futbolcularıdır. Biraz önce dediğim gibi, profesyonellerimiz için de geçerli bu. Taraftarımızdan sabır göstermesini, kadromuzda bulunan futbolculara azami saygı göstermelerini diliyoruz.

Twitter'da yazıyor, biz de görüyoruz ara sıra. Oradan bakıp seçeceğiz. Galatasaray, bir dünya devidir. Galatasaray'a gelen her futbolcu, dünya devine yakışır şekilde davranmak ve oynamak durumundadır. Şunu söyleyeyim, bu çok önemli.

Halka açık kulüpler arasında en iyi durumda olanız. Bunu bir övünç kaynağı olarak söylemiyorum. Bu gerçek bir durum. Biz bir futbolcuyu almıyorsak, veremediğimizden değil, vermediğimizdendir."

"VEDAT İÇİN Mİ BU SÖZLER?"

Muhabirden gelen, "Vedat Muriqi için mi bu sözler?" sorusu üzerine Mustafa Cengiz, "Lafım istediği yere gitsin. Bizim için futbolcunun karakteri çok önemli. İnsan bu yaşında her gün bir şeyler öğreniyor. Ben yalnız, gurur ve onur sözlerinin rastgele kullanılmasına özellikle karşıyım." dedi.

Cengiz, "Galatasaray istese hepsini alır. Biz kar ediyoruz. Mali yıl sonunda da görecek insanlar. Biz dikkatli adım atmak durumundayız. Galatasaray her zaman gereğini yapacaktır." ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLARIN PARASINA TALİP OLANLAR İLE..."

Galatasaray Başkanı, "16 aylık yönetimimizde bu sene şampiyon olan kim? Geçen sene şampiyon olan kim? Türkiye Kupası'nı alan kim? Biz ilk defa reel kara geçtik." dedi.

Mustafa Cengiz, "Çocukların kumbarasındaki paraya talip olanlar ile çocukların kumbarasına para koyanlar eş değer görülüyor. Ben bu sözlerle hocamı bir kez daha selamlamak istiyorum." diyerek sözlerini noktaladı.