Tarihi Kırkpınar'da başpehlivan belli oldu - YAZDIR

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı, rakibi Orhan Okulu'yu finalde yenen Ali Gürbüz oldu.

  • GİRİŞ07.07.2019 18:24
  • GÜNCELLEME07.07.2019 19:27

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi, yine Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu’yu Er Meydanı’nda yenerek, 2019 yılı şampiyonu oldu.

 

 

Sarayiçi Er Meydanı’ndan 658. gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, başpehlivanların final güreşleri tamamlandı. Güreş kariyerleri boyunca ilk kez Kırkpınar Er Meydanı’nda güreşen iki iddialı isim kıran kırana güreşti.

Kırkpınar şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele eden başpehlivanlardan 2011-2012 yılı birincisi Antalyalı Ali Gürbüz, rakibi 2015 ve 2018 yılı birincisi son şampiyon Orhan Okulu’yu yenerek, altın kemerin sahibi oldu.

 

 

ALTIN KEMER 'ALTIN' PUANLA GELDİ

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri final güreşine kalan başpehlivanlar Ali Gürbüz ve Orhan Okulu final müsabakasının ilk 40 dakikalık bölümünde yenişme olmadı. Müsabakanın süresiz altın bölümünde Gürbüz, rakibi Okulu karşısında altın puan alarak, altın kemeri kazanan taraf oldu.

"Ona kemer borcum vardı, ödediğim için çok mutluyum"

Müsabaka sonunda konuşan Ali Gürbüz, "Sadece kemer mücadelesi vermedim, onur ve gurur mücadelesi verdim. Çok çalıştık ve çok sabrettim. Sonunda Allah'ım bana bunu nasip etti. Babam beni izliyor biliyorum. Ona kemer borcum vardı, ödediğim için çok mutluyum." dedi.