Koç: Durumun vehametini siz de anlayacaksınız! - YAZDIR

Fenerbahçe'de tüzüğün bazı maddelerinde değişikliğe ilişkin olağanüstü genel kurul yeterli üye sayısı katılmadığı için iptal edildi. Gözler öğlen başlayacak olağan mali genel kurul toplantısına çevrildi. Öte yandan eski Başkan Aziz yıldırım ve mevcut Başkan Ali Koç ibraya sunulacak.

  • GİRİŞ16.06.2019 12:11
  • GÜNCELLEME16.06.2019 13:20

Fenerbahçe Kulübünde mevcut tüzüğün bazı maddelerinin değişikliğine ilişkin olağanüstü genel kurul iptal edildi.

 

 

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen genel kurula sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri ile kongre üyeleri katıldı.

Tüzük değişikliği için son seçimli genel kurula katılanların yüzde 10'u olan 2 bin 342  üyenin hazır bulunması gerekiyordu. Ancak bu sayıya ulaşılamadığı için iptal kararı geldi. 

 

 

"TÜZÜK TADİLİ TOPLANTIMIZ İPTAL, ÖĞLEDEN SONRA MALİ GENEL KURUL VAR" 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "Tüzük tadili için 2 bin 342 üyenin hazır bulunması gerekiyor ancak sanırım bu sayıya ulaşamayacağız. Endişe edecek bir durum yok. Sadece mali açıdan düzenlenmesi gereken maddeler vardı. Acelemiz yok. Bizi 25-30 yıl götürecek bir tüzük hazırlayacağız." dedi.

Açıklamalarına devam eden Ali Koç, "Şu an katılım sayısı 1572. Öğleden sonraki mali genel kurul toplantımıza kadar sizleri bu sıcakta yormayalım. Öğleden sonra anlatacağım konularla beraber, durumumuzun vehametini siz de anlayacaksınız." dedi.

YILDIRIM VE KOÇ İBRA'YA SUNULACAK

Mali kongrede Aziz Yıldırım'ın başkanlık yaptığı 1 Ocak - 4 Haziran 2018 ile mevcut başkan Ali Koç'un görevde bulunduğu 5 Haziran-31 Aralık 2018 dönemleri ayrı ayrı ibraya sunulacak, 2019 yılı bütçesi oylanacak.