Ağaoğlu'ndan Yusuf ve Abdülkadir açıklaması - YAZDIR

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 44. Olağan Divan Kurulu'nda birçok önemli açıklamaya imza attı.

  • GİRİŞ15.06.2019 15:08
  • GÜNCELLEME15.06.2019 17:59

Ahmet Ağaoğlu, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'e gelen teklifleri açıklarken, UEFA'nın kararlarına da değindi. Ağaoğlu, olası bir men cezasında CAS'a başvurarak cezayı çevirebileceklerini söyledi.

 

 

Trabzonspor Başkanı'nın açıklamaları şu şekilde;

"BÖYLE BİR RİSKİ ALAMAYIZ"

 

 

"Trabzonspor'un bütçesini aşarak transfer yapması demek, UEFA'dan bir yıl men cezası almak anlamına gelir, böyle bir riski alamayız"

"MEN CEZASI GELİRSE..."

"UEFA'nın disiplin kuruluna yazdığı yazıda '5 milyon euro zararla gelmelerine rağmen Avrupa kupalarında oynamaları uygundur' şeklinde karar var. Men cezası verilmesi durumunda itiraz yolumuz açık. Böyle bir durum olacağına inanmıyorum, Allah korusun. Ancak gerçekleşirse, 1 hafta içinde CAS'a itirazda bulunup, bu kararı geri çevirebiliriz."

"160 MİLYON EURO BİLE VERSENİZ SATMAYACAĞIM!"

"Benim kulübümün borcu 160 milyon Euro. Monaco ve Lille'e de bunu söyledim. Her bir oyuncu için bu parayı verseniz bile Yusuf ile Abdülkadir'i size satmayacağım dedim. Yusuf ve Abdülkadir'i asla sıradan oyuncularmış gibi satmayacağız. Onlar bu ülkenin en değerli oyuncuları. Onları satmak, Türk futboluna ve ekonomisine ihanet olur."

"GENÇ FUTBOLCULARIMIZ KAHRAMAN OLDULAR"

"Genç oyuncularımız, kulübün ekonomisini kurtaran kahramanlar oldu. Ülke insanının futbola bakışını değiştirdiler. 800-900 milyon liralık borç, ödenemez bir borç değildir."

"BÜTÜN TÜRKİYE, ARDA'YI KONUŞTU"

"3-1'lik Galatasaray maçını hatırlıyorsunuz. O maçı kazansaydık şampiyon oluyorduk. Galatasaray'ı tebrik ettik ama hakemler o maçı katletti. Biz o maçı kaybettik ama bütün Türkiye 17 yaşındaki Arda'yı konuştu."

"EVET! 'ÇOLUK ÇOCUKLA' ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"20 tane yerli futbolcumuz var. Kamil Ahmet Çörekçi hariç 19'u altyapımızdan ve Trabzon'un amatör takımlarında gelen kardeşlerimiz. 'Şampiyonluğu çoluk çocukla mı kazanacaksınız?' diyorlar. Evet, biz şampiyonluğu çoluk çocukla kazanacağız."