İşte Başakşehir'in muhtemel rakipleri! - YAZDIR

Ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Başakşehir'in ön eleme turundaki rakipleri ve ihtimaller belli oldu.

  • GİRİŞ21.05.2019 11:08
  • GÜNCELLEME21.05.2019 11:08

Spor Toto Süper Lig'de sezonu ikinci sırada bitirmeyi garantileyen Medipol Başakşehir'in UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belli oldu.

Medipol Başakşehir, Arsenal veya Chelsea'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanması durumuna göre farklı turlarda mücadele edecek. Chelsea'nin UEFA Avrupa Ligi'ni kazanması durumunda Başakşehir, 1 turu otomatik olarak atlayacak ve 2. Ön Eleme Turu'nda 3. Ön Eleme Turu'na geçecek.

Arsenal, kazanırsa 2. Ön Eleme Turu'ndan başlayacak.

CHELSEA KAZANIRSA RAKİPLER...

Chelsea, UEFA Avrupa Ligi'ni kazanırsa ligde de Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım hakkı kazandığı için bu hakkını Lyon'a teslim edecek. Lyon'un ön elemeden direkt grup safhasına geçmesi sonrası Başakşehir de 3. Ön Eleme Turu'na geçecek.

Başakşehir'in bu turda kesinleşen iki rakibi Porto ve Dinamo Kiev oldu.

Bir önceki turda mücadele edecek olan UEFA katsayısı Başakşehir'den yüksek olan Basel, Olympiakos, PSV, Viktoria Plzen de 2. Ön Eleme Turu'ndan 3. Ön Eleme Turu'na yükselirse muhtemel rakipler arasında olacak.

ARSENAL KAZANIRSA RAKİPLER...

UEFA Avrupa Ligi'ni Arsenal kazanırsa Başakşehir, 2. Ön Eleme Turu'nda mücadele edecek. Temsilcimizin rakipleri Basel, Olympiakos ve PSV olacak.