Galatasaray'da Porto ve Ajax modeli! - YAZDIR

Büyük kulüplerin hemen hemen her sezon dillendirdiği ancak hayata geçiremediği Porto ve Ajax modelleri Galatasaray'da ışık buldu.

  • GİRİŞ01.04.2019 09:39
  • GÜNCELLEME01.04.2019 09:40

Sarı-kırmızılılar 6 ay gibi kısa bir zaman diliminde Ozan Kabak'ı kazandı ve Avrupa futboluna kazandırdı. Ve bu kazanımlardan kulübün kasasına giren para ise 11 milyon avroydu. Aslan, Porto ve Ajax'ın bul-parlat-sat felsefesinin yıllardır ekmeğini yiyor ve yemeye de devam ediyor. Aslan da aynı yolda ilerlemek istiyor. Cimbom'un yol haritasında altyapıdan gelen yeni isimler var.

 

 

Yeni Aslanlar

Teknik direktör Fatih Terim'in sezon başında söylediği 'futbol kültürü oluşturacağız' sözlerinden hareketle bu yıl gençlere daha fazla ağırlık verilmişti. Şimdi ekilenleri toplama ve kulübü rahatlatma dönemi olarak görülüyor.

 

 

Sarı-kırmızılılar, Yunus Akgün, Mustafa Kapı, Ali Yavuz Kol, Gökay Güney ve Atalay Babacan gibi isimleri piyasaya sunmak istiyor. Anderlecht, şimdiden Yunus'a kancayı taktı. Mustafa, Atalay, Ali Yavuz, Gökay gibi isimlerin de gelecek sene Terim'in şans vereceği ve futbol piyasasına süreceği oyuncular olarak değerlendiriliyor. (Türkiye)