Şenol Güneş, İlhan Mansız'ı istiyor! - YAZDIR

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Şenol Güneş'e yardımcı antrenörlük için Guti, İlhan Mansız, Yusuf Şimşek ve Mustafa Doğan'ı önereceği öğrenildi. Guti'ye soğuk bakan deneyimli hocanın eski öğrencisi olan Mansız'ı düşündüğü iddia edildi.

  • GİRİŞ16.06.2018 10:25
  • GÜNCELLEME16.06.2018 10:25

Beşiktaş Yönetimi'nin özel isteğiyle yeni sezona yardımcı antrenörle başlayacak olan Teknik Direktör Şenol Güneş kesin kararını bayramdan sonra verecek. 

Başkan Fikret Orman'la salı günü yapacağı kritik toplantıda hem yardımcı antrenör hem de transfer konularını masaya yatıracak olan Güneş daha sonra yeni sezonun planlaması için düğmeye basacak.

Siyah-beyazlı yönetimin, Şenol Güneş'e sunacağı isimlerin Guti Hernandez, İlhan Mansız, Yusuf Şimşek ve Mustafa Doğan olduğu ortaya çıktı. Bu dört isimden birini seçecek olan Güneş'in, İlhan Mansız'a daha sıcak baktığı iddia edildi.

A Milli Takım'ı çalıştırdığı dönemde İlhan Mansız'ı kariyerinin zirvesine çıkaran deneyimli hocanın, yakıdan tanıması nedeniyle eski oyuncusuna yeşil ışık yakabileceği belirtildi. Başkan Fikret Orman ile yurt dışı tatili sonrası Ümraniye'de bir araya gelecek olan teknik patron Şenol Güneş'in, Guti ismine olumlu yaklaşmadığı öğrenildi.

Guti'nin Türkçe bilmemesi nedeniyle böylesine bir görevde sıkıntı yaşayabileceğini düşünen başarılı hocanın bu yüzden İlhan Mansız'ı yardımcısı olarak düşündüğü vurgulandı. Guti'ye teknik anlamda onay veren Şenol Güneş'in iletişim konusunda problem yaşayabilecekleri endişesiyle İspanyol teknik adama mesafeli olduğu ileri sürüldü.