Samet Aybaba Sivasspor ile yeniden anlaştı - YAZDIR

Süper Lig'in yeni ekibi Sivasspor, teknik direktör Samet Aybaba ile 2+1 yıllık yeni sözleşme imzalandığını duyurdu.

  • GİRİŞ30.06.2017 15:47
  • GÜNCELLEME30.06.2017 16:51

İşte Sivasspor'dan yapılan resmi açıklama:

Geçtiğimiz sezon TFF 1. Lig'de Samet Aybaba ile şampiyonluk yaşayan Sivasspor'umuz, deneyimli teknik adam ile sözleşme yeniledi.

Kulüp tesislerimizde düzenlenen imza töreninde Başkanımız Mecnun Otyakmaz da hazır bulunurken Aybaba kendisini 2+1 yıllığına Sivasspor'a bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Otyakmaz, teknik direktörümüz Samet Aybaba ile sezon bittikten sonra prensipte anlaştığımızı anımsatarak, "İşi artık resmiyete döküyoruz. Öncelikle hocamıza takımımızı Süper Lig'e çıkardığı için teşekkür ediyoruz. Kendisinden hem bu yıl hem de önümüzde ki yıllarda üstün başarılar beklediğimizi söylemek istiyorum. Biz de elimizden gelen her türlü desteği verip, transferlerimizi yapıp takımımızı hocamızın arzu ettiği noktaya getirmeyi hedefliyoruz. Hem hocamıza hem de Sivasspor camiasına hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Transfer döneminde futbolcu ismi söylemekte ketum davrandığımızı söyleyen Otyakmaz, "Menajerlerimiz durumdan vazife çıkarıp olaya dahil olma gayretlerinden dolayı hem görüşmeler bozuluyor hem de fiyatlarda bir şişme oluyor. Maalesef bu konuda biraz daha ketum olma kararı verdik. Ama önümüzdeki hafta başından itibaren arzu ettiğimiz oyuncular görüşmekte mesafe kat ettiğimiz oyuncular şehrimize gelmeye ve imza atmaya başlayacağız." diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ise geçtiğimiz sezonu çok iyi geçirerek şampiyonlukla taçlandırdığımızı kaydetti.

Sivasspor'un yerinin Süper Lig olduğunu belirten Aybaba, "Süper Lig'e çok dönmemiz de aynı bir mutluluk. Yeni bir oluşum içine gireceğiz. Başkanımızla, yönetim kurulumuzla sürekli görüşüyoruz. Herkese keyif veren bir takım yapacağız. Bunun için de çalışmalarımız devam ediyor. Transfer konusunda çok sıkı çalışıyoruz. İnanılmaz mesai harcıyoruz. Kolay iş değil. İyi oyuncular almaya çalışıyoruz. Transfer etmek istediğimiz arkadaşlar kısa süre sonra aramıza katılır. Biz başkalarının tasfiye ettiği değil, kendimizin izlediği oyuncularla anlaşmak istiyoruz. O nedenle de zorlanıyoruz. Bunların hepsi iyi oyuncular. Biraz sabır. Sonunda iyi bir takım olacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aybaba kendisini 2+1 yıllığına Sivasspor'a bağlayan imza attı.