G.Saray onu çok istiyordu! Yeni adresi... - YAZDIR

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Edu Dracena, ismi Galatasaray ile anılan Vitor Hugo'nun Fiorentina'ya imza atacağını söyledi.

  • GİRİŞ20.05.2017 16:20
  • GÜNCELLEME20.05.2017 16:20
  • KAYNAKSPORX

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Edu Dracena, Palmeiras'tan takım arkadaşı olan ve ismi Galatasaray ile anılan Vitor Hugo hakkında sarı kırmızılı taraftarları üzecek açıklamalarda bulundu.

''İTALYA FUTBOLU BİR OKULDUR''

36 yaşındaki Brezilyalı stoper, Vitor Hugo'nun Fiorentina ile imza aşamasında olduğunu belirtirken ''Oradaki futbol bizimkinden tamamen farklı. Biz defans futbolcuları için, İtalya futbolu bir okuldur. Oranın futbolunda defans çok önemli bir pozisyon. İtalya'da oynarken çok şey öğrendik. Hugo da İtalya'da oynayarak çok gelişecektir. İtalya'da onu harika bir kariyer bekliyor'' açıklamalarında bulundu.

Sezon başından beri Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Vitor Hugo'nun İtalya Serie A takımlarından Fiorentina ile 8 milyon Euro'ya anlaştığı ve imzaların atılmasına çok az kaldığı belirtilmişti.

Edu Dracena da transferi doğrularken ''Vitor Hugo, yakında Avrupa'da oynayacak. Kendisini çok geliştirdi ve kalitesi çok üst seviyede'' yorumunu yaptı.