Cübbeli Ahmet Hoca'nın Fatih Terim ÇIKIŞI! - YAZDIR

Fatih Terim'in bir televizyon kanalında yaptığı oruçla ilgili açıklamalarına Cübbeli Ahmet Hoca sert çıktı. İşte Ahmet Hoca'nın sert çıkışı

  • GİRİŞ07.06.2016 17:01
  • GÜNCELLEME09.06.2016 10:41

Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen gerçek adı Ahmet Mahmut Ünlü, Fatih Terim'in bir televizyon kanalında yaptığı 'Oruç' açıklamalarını ağır sözlerle eleştirdi. Cübbeli Ahmet Hoca, ''Ya sen antrenörlüğünü yap be adam'' ifadesini kullandı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in bir televizyon kanalında EURO 2016’da mücadele edecek futbolcuların oruç tutup tutmaması hakkındaki yöneltilen sorulara; "Onların yerine biz tutarız" şeklinde cevap vermesi üzerine Cübbeli Ahmet Hoca'nın tepkisi gecikmedi.

Dini don lastiğine çevirdiler!

Bu yorumlara tepkisi gecikmeyen Cübbeli Ahmet Hoca; "Herkes müftülük yapmasın, sen işini yapsana" diyerek tepkisini gösterdi. Ayrıca "Fatih Terim fetva verdi" şeklinde alaylı sözleri dikkatlerden kaçmayan Cübbeli Ahmet Hoca, "Ya şimdi arkadaşlar herkes müftülük yapmasın ya. Be adam sen işini yapsana. ‘O kadar sıcakta iki de antrenman yaparsa hayati tehlikesi var’ diyor. E ben ne yapayım evinde otursun. Ya iki antrenman yapması farz mı vacip mi. Peki Ramazan orucu farz mı. E niye hayati tehlikeye giriyor. Yani arkadaşlar böyle bir alem zamandayız ya. Dini don lastiğine çevirdiler." dedi.

Ya sen antrenörlüğünü yap be adam!

Cübbeli Ahmet Hoca; "Dini don lastiğine çevirdiler. Ya sen antrenörlüğünü yap be adam" ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.

Terim, katıldığı bir televizyon programında Avrupa Kupası öncesi soruları yanıtladı. Terim, "Ramazan Ayı’na gelmesi sebebiyle oyuncuların oruç tutup, tutmayacağı" ile ilgili yöneltilen sorulara; "Eğer maça uzun zaman varsa, oyuncular oruç tutabilir. Ama iş varsa, sonra tutarlar. Bu sağlıkları için önemli çünkü. Biz onların yerine tutarız, zaten hep birlikte tutuyoruz." şeklinde yanıt verdi.