Hazard: Drogba ile konuştuktan sonra... - YAZDIR

Chelsea'nin süperstarı Eden Hazard, Chelsea'ye transfer olmasıyla ilgili bilinmeyen detayları anlattı.

  • GİRİŞ10.05.2015 12:12
  • GÜNCELLEME10.05.2015 12:12

İngiltere Premier Lig'de sezonun en değerli oyuncusu seçilen Eden Hazard, Chelsea'yi tercih etme nedenini açıkladı.
 
Eden Hazard'ın eski teknik direktörü Rudi Garcia, kaleme aldığı otobiyografisinde 2012 yılını anlatarak; "Hazard'ın Chelsea'ye transferinde Roman Abramovich'in yaptığı arama ve verdiği para sözü etkili oldu" ifadelerini kullanmıştı.
 
Eden Hazard, Rudi Garcia'nın sözlerinin doğru olmadığını belirterek; "Chelsea'ye transfer olmak istemiyordum çünkü Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyordum. Chelsea o sezon lig altıncısıydı. Şampiyonlar Ligi'ni aldıklarında ikna oldum. Dönemin Chelsea Menajeri Roberto Di Matteo beni gerçekten istiyordu ama Mata, Oscar'ı da almıştı. Gervinho bir gün beni aradı ve "Telefonda biri var" dedi. Kimin olduğunu bilmiyordum, Drogba çıktı ve benim Chelsea'ye transfer olmamı istedi" açıklamasını yaptı.
 
"DROGBA İLE KONUŞTUKTAN SONRA..."
 
Hazard, telefon görüşmesinin detaylarını vererek; "Drogba ile konuştuktan sonra havalara uçmuştum. Dünyanın en iyi forvetlerinden biriyle konuştum. Chelsea'ye imza atmak istemiyordum ama şimdi bakınca, tercihimden çok memnunum. O süreçte Abramovich ile konuşmadım bile. Rudi Garcia'nın neden öyle yazdığını bilmiyorum." dedi.
 
"BANA EN ÇOK ÖZGÜRLÜĞÜ MOURINHO VERDİ"
 
Belçikalı yıldız, Mourinho ile olan ilişkileri ile ilgili olarak; "Normal biri, komik ve bazen küfredebiliyor. Ancak, aramızda geçen konuşmalar kesinlikle aramızda kalacak. Bazılarına soğuk biri imajı veriyor olabilir ama çok hoş biri. Bana bugüne kadar sahada en çok özgürlüğü veren, beni en çok anlayan Mourinho'dur. Hangi oyuncunun hangi sözlere ihtiyacı olduğunu biliyor. Baskıyı üstüne alıyor ve oyuncularının sahada iyi performans sergilemesi için gereken tüm şartları hazırlıyor." diyerek sözlerini noktaladı.