İsmail Kartal ve Emenike'ye sert sözler! - YAZDIR

Trabzonspor ve Karabükspor'un eski teknik direktörü Tolunay Kafkas, NTV Spor'da gündemi değerlendirdi.

  • GİRİŞ03.04.2015 10:21
  • GÜNCELLEME03.04.2015 10:27

Emenike olayını değerlendiren Tolunay Kafkas, "Emenike'yi kazanalım diyorlar. Büyük kulüpler ilke ve prensiplerle yönetilir ve bu kulüplerin sahibi taraftarlardır. Sahada koşmazsanız, taraftarda sizi yuhalayabilir. Neden Mehmet Topal'a tepki göstermiyorlar da Emenike'ye gösteriyorlar. 2. liğin bile başarısızlık olarak isimlendirildiği bir ortamda misketlerimi alıp çıkıyorum diyemezsin. Böyle yaparsan, taraftarla başkanı, yönetimle taraftarı karşı karşıya getirirsin.

Bu oyuncu çakıltaşı almıyor ki; yılda 3 milyon Euro civarı bir para alıyor. Her seçim bir kaybediştir. Emenike'yi seçerseniz içeride başka kişileri kaybedebilirsiniz. Fenerbahçe'yi eleştirmek için söylemiyorum. Onu seçerseniz Webo'yu veya başka bir oyuncuyu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

O maçı Fenerbahçe kaybetseydi, o hareketlerin sonuçları çok farklı şeyler doğurabilirdi. Bu yarışın içinde olamamak, Şampiyonlar Ligi'ne katılamama ve önemli bir parayı alamama riskiyle karşı karşıya kalabilirdin. Para alıyorsan profesyonel olacaksın. Hele hele teknik direktörü, başkanı zor durumda bırakmayacaksın. Yaparsan bedelini ödersin" diye konuştu.