Falcao için müjdeli haber! Dünya Kupası... - YAZDIR

Kolombiyalı yıldız Falcao'nun tedavisinde ikinci aşamaya geçildiği ve Dünya Kupası'nda oynama ihtimalinin arttığı açıklandı.

  • GİRİŞ12.02.2014 15:14
  • GÜNCELLEME12.02.2014 15:54
  • KAYNAKAA

Monaco'nun sakatlığı devam eden Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao'nun Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na yetişme umudu yükseldi.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Radamel Falcao'nun sol dizindeki sakatlığın tedavisinin ilk aşaması Porto'daki klinikte başarıyla tamamlanmıştır. İkinci aşama, kulübümüzün sağlık ekibinin de yakın temasta olacağı Madrid'teki bir spor kliniğinde yarın başlayacaktır" ifadesine yer verildi.

Falcao'nun ameliyatını gerçekleştiren Portekiz'deki doktoru Jose Carlos Noronha, Kolombiyalı oyuncunun sağlık durumunda önemli gelişmeler yaşandığını vurguladı. Noronha, yıldız oyuncunun Brezilya'da 12 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Dünya Kupası'ndaki oynama ihtimali için "Tünelin sonundaki ışık ufak değil" değerlendirmesinde bulundu.

Monaco ile Chasselay arasında oynanan Fransa Kupası (Coupe de France) karşılaşmasında Türk asıllı oyuncu Soner Ertek'in sakatladığı oyuncunun, sol ön çapraz bağları yırtılmıştı. Oynadığı son dört sezonun her birinde 30'un üzerinde golü bulunan Falcao, en büyük hayalinin Dünya Kupası'na katılmak olduğunu söylemişti.