Tüm Yorumlar

Yorumlar13

 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  bu iran eskiden pers imparatorluğu gibi güçlü olamadıkları için , osmanlıya boyun eğmek zorunda kaldıkları için ,bir ezik gibi gurur, kibir yapıyolar, Hz Ömeri r.a niye sevmiyolar , amaç din deil , sırf kisranın sarayını başlarına yıkdığı için , altın kubbelerini kılıçla parçalayıp ganimet yaptığı için sevmiyolar, ibni sebe münafığının yolunda gidenlerden ne beklersin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • fsm osmanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  İran osmanlı devleti batı da haçlılarla mücadele ederken herzaman kalleşçe arkadan osmanlıya saldırmıştır.iran derin dünyanın en sinsi maşası dır.korkusu ise türklerin içindeki 40 milyon azeriyi harekete geçirme korkusu.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • babak 1 yıl önce Şikayet Et
  iran turkiyeyi kiskaniyor.haberlerde hep turkiyenin guvensiz tehlikeli ulke oldugunu haykiriyor ama bakin ki iran halkin in cogu bu sacma seylere inanmiyor.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  İran da 15 Temmuz darbesinin başarısız olmasıyla büyük hayal kırıklığına uğrayan ülkelerden biridir. Dolayısıyla bize en yakın en sinsi düşman odur.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • zalim şiiler 1 yıl önce Şikayet Et
  iranda Müslümanlara yapılan zülüm ve sırf ehli sünnet oldukları için yüzlerce genci ve alimlerini idam ettiğini unutmasın ,başkalarınındı dili ve gözü var
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • izmir 1 yıl önce Şikayet Et
  iran çokmu güvenliymiş iran ne yaptığını bilmiyor irana akıl sır ermez
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Persian 1 yıl önce Şikayet Et
  İran kafayı yemiş,darbeyle senin ne alakan var? 8 ay geçmiş aradan,haybeden nağmeler.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Türkiye 1 yıl önce Şikayet Et
  İranda 40 milyon azeri var hepsi türkiye sevdalısı.türkiye irana karşı bu kartını kullanmalı bunu ciddi olarak ele alıp kullanmalı.iranda ve tüm dünyada lobi yapmalı.devlet yetkilileri bunu unutmamalı iranın yarısı türktür.bu fırsat iranın elinde olsa neler yapardı.İRANDA 40 MİLYON AZERİ TÜRKÜ VAR.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • ramzi 1 yıl önce Şikayet Et
  Azeri, Şii ve İrancı diyebileceğim epeyce tanıdığım var ve kesinlikle İran sevdalısı hepsi. Her zaman İran ile Türkiye arasında Türkiye suçlanır, İran ı tercih ederler. Dediğin tamamen yanlış.(İstisna birkaç kişi belki olabilir ama geneli yazdığım gibidir) "Türkiye sevdalısı bu İran Azerileri" diye bir analiz yapmak için hiç bir şey bilmeyip sadece uydurmak gerekir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Seracettin 1 yıl önce Şikayet Et
  kardeş fazla uçmayalım istersen. İranda 25-30 Milyon arası Azeri türki var ve Bunların çok büyük bir kısmı koyu şii. Dolayısıyla Türklik ve Şii'lik arasında bir seçim yapmak zorunda kalırlarsa hiç şüphesiz olarak Şiilik ağır basar ve İran devletini koşulsuz şartsız desteklerler. en bariz örneği İranın en üst düzeydeki yöneticisi Ayetullah Ali Hamaney'dir. kendisi Türk asıllıdır ama Türkiye ve Türklüğü ile bir tek bile açıklaması yoktur. o nedenle biz he zaman uyanık ve tedbirli olalım.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • sertaç özer 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye yasağı değil,iran yasağı...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • eray akalın 1 yıl önce Şikayet Et
  İran kendisi istemiştir,bu sporcuların turnuvaya katılmamasını.Yoksa türkiye izin vermiştir.Buna karşı çıkan iran dilekçe verip,inceleme başlatılmasını sağlamıştır.Yukarda öyle yazıyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • eyyup 1 yıl önce Şikayet Et
  iran kaşınma
  Cevapla Toplam 1 beğeni