Ünal Karaman'dan istifa cevabı

Süper Lig'de sahasında İstikbal Mobilya Kayserispor'u 6-2 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Ünal Karaman açıklamalarda bulundu.

Ünal Karaman'dan istifa cevabı
Ünal Karaman'dan istifa cevabı
GİRİŞ 28.12.2019 22:24 GÜNCELLEME 28.12.2019 22:26
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Karaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, camia açısından önemli bir müsabaka oynadıklarını belirterek, "Her şeye rağmen doğrusuyla yanlışıyla geçilmiş bir ilk yarı, belki camia içerisinden birçokları tarafından beğenilmese, takdir edilmese de bu oyuncu grubunun göstermiş olduğu üstün gayret, çaba ve camiaya ait aidiyet duygusuyla... Şükürler olsun birçok sorun yaşadığımız dönemde hala heyecanlı, canlı, hedef içinde en güçlü tutunabilen, her türlü zorluğa karşı hiçbir mazeret üretmeksizin işine odaklanmış, çalışan profesyonelleriyle bu noktaya gelmiş müsabakaydı." diye konuştu. 

 

 

Bugün bir maç kazanmanın ötesinde oyuncuların gösterdiği gayret ve duruşun olduğunu vurgulayan Karaman, "Ben hocaları olarak onlarla gurur duyuyorum. Zaman zaman antrenmanda, soyunma odasında çok kızdığımız bağırdığımız maçlar müsabakalar oldu. Kazandığımız müsabakalar da buna dahil. Her şeye rağmen ben Trabzonsporluyum diyen insanlardan fazla duruş gösterdiler, buna kontenjan oyuncuları da dahil. Her şeye rağmen bütün oyuncularımı rengi, milliyeti, ülkesi ne olursa olsun alınlarından öpüyorum, tebrik ediyorum. Gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

"BAŞARI VE BAŞARISIZLIK"

 

 

Karaman, başarı ve başarısızlığın izafi bir kavram olduğunu ifade ederek, "Bize göre başarılı olan size göre başarısız olabilir veya camianın içinde önemli pozisyonda bulunmuş önemli insanlar buna dahil. Onlar da memnun olmayabilirler. Zaman zaman eleştiri getirebilirler. Biz onların içerisindeyiz, onların içerisinde hangi sıkıntılar çektiğini, hangi yorgunluk içinde olduğunu biliyoruz. Oyuncu grubumla empati yapabiliyorum. En azından bulundukları pozisyonları anlayabiliyorum. Onları eleştirirken de bu düşünce içinde eleştirmeye gayret gösteriyorum ve biliyorum ki sahada hiçbir rakip ayırt etmeyen bir Trabzonspor var. Hiçbir yorgunluğu fiziksel, zihinsel olarak bahane etmeyen, devre bittiği anda 29. müsabakayı oynayan oyuncular var. Doğrusuyla yanlışıyla bir ilk yarıydı. Basit kaybettiğimiz maçlar, basit hatalardan yediğimiz goller dahil olmak üzere hepsiyle gurur duyuyorum, alınlarından öpüyorum. İyi bir tatili hak ettiler. İnşallah sağlıklı bir şekilde gidip, dönerler ve tekrar  takımlarına hizmet etmek için dönerler." değerlendirmesinde bulundu. 

İSTİFA SORUSU

Ünal Karaman, görevi bırakacağına yönelik iddialarla ilgili soru üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

"Basın toplantısı yaparsak onunla ilgili paylaşım yaparız. Kamuoyu nezdinde birçok söylem, dedikodu farklı şekilde algılanabiliyor. Çalışan profesyonellerin, başkan ve yönetim kurulunun çalışıp çalışmama lüksü varsa, teknik direktörlerin ve profesyonellerin de çalışıp çalışmama gibi bir lüksü var. Profesyonelliğin içerisinde bunlar olabilen şeyler. Evet konuşulur, bu dikkate alınabilir, düşünülebilir, seçeneklerden bir tanesidir. Oyuncularla vedalaşırken bile aynı şeyleri söyleriz. Çünkü onlar da profesyonel, biz de profesyoneliz. Bizi yöneten, bize bu görevi veren insanlar yarın farklı bir düşünce ile karşımıza çıkabilir. Biz de çok kullanılır, 'gidip de dönmemek, gelip de görmemek var'. Bunlar her dönemde olabilir. Sonuçta yola gidiliyor, seyahat yapılıyor, izin isteniliyor. Bunlar sporun içerisinde olabilecek şeyler. Böyle bir yaklaşım, tavır, düşünce olursa benden net şekilde duyarsınız. Bu da bizlere işveren insanlarla beraber bir araya gelip konuşulacak konulardır."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 13
 • ads61 1 ay önce Şikayet Et
  artık gitme zamanı
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  Ünal Hoca çok mütevazi, adam gibi adamdır. Art niyetli soru soranlara bile mütevazi bir şekilde cevap veriyor.
  Cevapla
 • Çok Yaşlı Kurt 1 ay önce Şikayet Et
  2.yarı ilk 6.maçı kazanırsan uzak yaparsın.Psikolojik olarak 2.yarıya hazırlan boş işlerle zaman kaybetme.
  Cevapla
 • Contra Wolta 1 ay önce Şikayet Et
  Bir çuval puanı heba ettin. Hatanı kabul et ve 2.yarıya konsantre ol. Sağlam iki orta saha bu takımı şampiyon yapar. Fazlasına gerek yok.
  Cevapla
 • önder Arslan 1 ay önce Şikayet Et
  trabzon diger hocalara 2.5 milyon Euro verdi.ünal hoca onlara göre bedava calisiyor.bu genclerle bu sakatlarla en iyi futbolu oynuyur. bir trabzonspor lu olarak ünal karamani tebrik ederim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle