Trabzonspor TFF'ye ateş püskürdü!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Genel Sayman Emin Kahraman, TFF'nin limit artışına itiraz edeceklerini açıkladı.

Trabzonspor TFF'ye ateş püskürdü!
Trabzonspor TFF'ye ateş püskürdü!
GİRİŞ 10.12.2019 17:02 GÜNCELLEME 10.12.2019 17:02
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Genel Sayman Emin Kahraman, yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişiklik yaparak 2019-2020 sezonu için kulüplerin harcama limitlerindeki kabul edilebilir sapma tutarını yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltmesine tepki göstererek, "Öncelikle belirtmek isteriz ki söz konusu karar, bu oranın içinde kalarak bütçesini yönetmeye çalışan kulüplerimize büyük bir haksızlık olduğu gibi, Türk futbolunun geleceğine yönelik tedavi edilemez derin yaralar açacaktır." ifadesini kullandı.

"HAKSIZ REKABETİN ÖNÜ AÇILMIŞTIR"

Trabzonspor'un TFF Lisans Talimatı'nın 1 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girmesi ve uygulanması konusunda kesin tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayan Kahraman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kulübümüz 30 Haziran 2019 tarihinden beri finansal fair play (FFP) kuralları çerçevesinde hareket etmekte ve lig mücadelesini sınırlanan olanakları içinde büyük bir özveri ile sürdürmektedir. Kulübümüz, futbolun üst kurumlarınca belirlenen lisans talimatlarında yer alan bütün kriterleri harfiyen yerine getirmesine rağmen, TFF Yönetim Kurulu dün almış olduğu kararla, UEFA'ya geçtiğimiz haziran ayında bizatihi kendisinin verdiği taahhüdü çiğnemiştir. Dahası UEFA'nın FFP'ye aykırı bulduğu tüm iş ve işlemlere meşrutiyet kazandırılmış, sportif rekabetin en temel değerlerinden biri olan emek ilkesi ayaklar altına alınmış, haksız rekabetin önü açılmış, kulüplerin doğru bir mali disiplinle yönetilmesi engellenmiştir."

"DERE GEÇİLİRKEN, KURAL DEĞİŞTİRİLMEZ"

Emin Kahraman, şöyle devam etti:

"Avrupa futbolunda finansal fair play şartlarını yerine getirmeyen kulüplere uygulanan yaptırımların caydırıcı özelliği herkesin malumu olmasına rağmen TFF aldığı kararla dünyaya en yalın ifadelerle şunu demiştir. 'Kulüplerimiz finansal kriterlerden ceza yiyebilir ve UEFA'nın organizasyonlarına katılamayabilirler ancak benim organizasyonumda her koşulda yer alabileceklerdir'. Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, futbolun UEFA'nın belirlediği finansal kriterler içerisinde yönetilmesinden yana olduğumuzu vurgular, dere geçilirken değiştirilen kuralların Türk futbolunun asla ve asla gerçeği olamayacağını belirtmek isteriz."

Kahraman, sözlerini şöyle tamamladı:

"Trabzonspor Kulübü sahadaki ve masadaki mücadelesini finansal fair play kurallarına uyarak sürdüren tüm kulüpler adına, sapma tutarının yüzde 30'dan 40'a çıkartılmasına yönelik kararın iptali için Tahkim Kurulu'na başvuracak ve bu alanda her türlü hukuki mücadeleyi verecektir."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
limit artışı
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • anone 3 ay önce Şikayet Et
  son senelerde her galatasaray maçında doğranan trabzon gene Fenerbahçe düşmanlığı yapıyor. Hala uyanamadılar. Avrupa ligi grup sonuncuları başarısızlığınız devam edecek
  Cevapla
 • yanlış karar 3 ay önce Şikayet Et
  devlet istanbul kulüplerini kurtarıyor,bir anlaşma yapıyorlar ama durun o da ne: antlaşmayı ligin ortasında değişip kulüplerin bir kez daha borçlanmasına imkan veriyorlar. nasıl olsa yöneticiler kimseye hesap verme zorunda değil, yaptırım yok bişey yok.devlet ödesin... mantık bu mudur.... borçsuz kulüplerin veya borcunu ödeyen kulüplerin suçu ne
  Cevapla
 • Serkan 3 ay önce Şikayet Et
  Sezon başında devletimizden 60 milyon euro alınca sesiniz çıkmıyordu ama.
  Cevapla
 • süleyman 3 ay önce Şikayet Et
  trabzon AVRUPA LİGİNE NASIL GİTTİ?
  Cevapla
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Bir galatasaraylı olarak trabzonsporu bu konuda sonuna kadar haklı görüyorum. Aynı tepkiyi galatsaraydan da beklerdim.
  Cevapla
 • laz 3 ay önce Şikayet Et
  Türk futbolu bitmistir.
  Cevapla
 • Oflu 3 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun Trabzonspora doğruların takımıdır .vesselam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle