HDP önünde eylem yapan ailelere anlamlı destek

HDP önünde eylem yapan ailelere Trabzonspor taraftarları destek verdi. Taraftarlar ailelere kalem ve forma hediye etti.

HDP önünde eylem yapan ailelere anlamlı destek
HDP önünde eylem yapan ailelere anlamlı destek
GİRİŞ 09.09.2019 14:36 GÜNCELLEME 09.09.2019 14:37
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

HDP'nin önündeki oturma eylemi, 7'nci gününde 17 aile ile devam ediyor. Son olarak Trabzonspor taraftarları da eylem yapan ailelerin yanına gelerek destek açıklamasında bulundu. Eyleme destek vermek için Trabzon’dan gelen Trabzonspor taraftarı Taylan Çebi ve Abdullah Özer, çocukları geri geldiğinde silah yerine kalem tutmaları ve forma giymeleri için ailelere kalem ve forma dağıttı.

Ailelerle bir araya gelen Taylan Çebi, gözyaşlarına hakim olamayarak çok duygulandığını söyledi. Çebi, “Her zaman annelerin yanında olacağız, çocuklar gelene kadar buradayız. 2 kişi televizyondan gördük, kalktım geldim. Bütün Türk kardeşler bu bayrağın altında Laz'ı, Kürt'ü, Çerkez'i ve Abaza'sı herkesi Çanakkale ruhu gibi buraya davet ediyorum” dedi.


"Silah değil de kalem tutmalarının mücadelesini vermeliyiz"

Abdullah Özer ise, ailelere kalem ve forma hediye ettiğini dile getirerek çocukların terör örgütünün paçavralarını değil de forma giymeleri, silah değil de kalem tutmaları gerektiğini söyledi. Özer, "Trabzon’dan geldim, çocuklarını terör örgütüne kaptıran ailelere destek vermek için dün akşam yola çıkarak buraya geldim. Bugün 20192020 eğitim ve öğretim yılının ilk günü, bu vesileyle çocuklarımıza silah değil de kalem tutmalarının mücadelesini vermeliyiz, çocuklarımıza silah tutturmak isteyenlere karşı tüm Türkiye olarak tek vücut olmalıyız ki bunu başarabilelim. Çocuklarımız terör örgütünün paçavralarını değil de, okul üniformalarını giymeleri arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • mavikan 5 ay önce Şikayet Et
  helal renkdaşlarıma
  Cevapla
 • 64- 28 5 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun koca kalplilere ANNE ve TÜRKİYE sevdalılarına ! aynı davranışı Fudbolcularımızdan ve reyting yapmış oyuncularımızdan da bekliyoruz özellikle Mahsun kırmızı gülden
  Cevapla
 • serkan 5 ay önce Şikayet Et
  made in TRABZON. Adamsınız hemde KRAL olanından.
  Cevapla
 • Uygar 5 ay önce Şikayet Et
  Ne güzel görüntüler şimdi birlik olma vaktidir herkesten aynı duyarlılığı bekliyoruz buna bugün ihtiyacımız var
  Cevapla
 • tober 61 5 ay önce Şikayet Et
  adamın dibisiniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle