Trabzonspor'a müjde! Erdoğan devreye girdi!

Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp olarak yaşadıkları sıkıntının çözümünde destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Trabzonspor'a müjde! Erdoğan devreye girdi!
Trabzonspor'a müjde! Erdoğan devreye girdi!
GİRİŞ 21.05.2019 23:33 GÜNCELLEME 21.05.2019 23:34
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, A Spor'a konuştu ve UEFA süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ağaoğlu, "Fair-play anlaşmasına uymadığımız için Disiplin Kurulu'na sevk edildik. Bunun cezası da '1 ya da 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme' cezasıdır. Ama orada fair-play komitesinin 7 maddesi var. Fair-play komitesi 'yeni yönetimin tasarrufları, gerçekleştirmiş olduğu ekonomik program, futbolcu alış-satışlarındaki dengesi, gelir gider dengesini koruması, bu ekonomik programı devam ettirmesi, 5 milyon euro'dan fazla açık vermemesi ve Bankalar Birliği ile anlaşmayı imzalaması halinde önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılması yönünde bir tavsiyede bulunuyor" dedi.

'CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ'

Ahmet Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

 

 

"Komite 'Her ne kadar da bizimle yapılan anlaşma şartlarına uyulmamışsa da yeni görev alan yönetimin yapmış olduğu uygulamalar, ekonomik uygulamalar, transferde gösterilen özen, altyapıya verilen önem, A takımda yer alan 19 futbolcunun 17'sinin altyapıdan gelmiş olması, seyirci hasılatında ve ürün satışlarındaki artış göz önüne alınarak Trabzonspor'un bu sene belirli bir ceza ödeyerek, Avrupa gelirlenin yüzde 50'sine el konulması şeklinde ceza uygulanabilir' diyor. Disiplin kurulu kararını vermeden 'ceza geliyor ya da gelmiyor' denemez. Biz zaten geldiğimizden bu yana hemen her gün bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Hatta bugün içinden çıkamayacağımız noktayla gelmiş olduğumuz bir sorunda, kendisine buradan şükranlarımı arz ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızın devreye girmesi ile çözüme ulaştı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu sorunun ortadan kalkmasında göstermiş oldukları çabadan dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Çok çabuk karar verilmesi gerekiyordu, Sayın Cumhurbaşkanımız devreye girmesi ile bu sorunu sıkıntısız şekilde atlattık. Allah'a şükürler olsun. Tabii bu Trabzonspor'un sorunları bitti anlamına gelmesin. Her zaman sıkıntılarla karşılaşan bin kulübüz. Hazirandaki kura çekimini göz önüne aldığımızda 2-3 hafta içinde disiplin kurulunun kararı vermesini bekliyoruz. Hem bizim için hem Fenerbahçe için karar verecekler."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 18
 • Bir TS li olarak 4 ay önce Şikayet Et
  Bundan önceki yönetime bu yardim edilseydi sevinmezdim, ama bu yönetim gercekten giderleri bir bir kesti ve artik genclerle takimi yürütüyor. Bu yönetim dogru is yapiyor. Dogru yolda gidene yardim ettigin icin cok tesekkür ederim baskanim.
  Cevapla
 • lazoğli 4 ay önce Şikayet Et
  spor güzel de bunların kazandığı para haram değilmi
  Cevapla
 • dadaşım 4 ay önce Şikayet Et
  fenerbahçeliydim ama şimdi işim olmaz ve tşk ederim trabzon'a yardım ettiği erdoğan'a fenerin taraftarları izmirin bilmem neresini söylesin bilmem kimin askerleri olsun hiç değilse trabzon taraftarı kıymet bilir helal olsun
  Cevapla
 • ugur 4 ay önce Şikayet Et
  Söz verdiğiniz 3600 de de devreye girseniz!!!!
  Cevapla
 • Fatih 37 4 ay önce Şikayet Et
  söylenecek çok şey var ama neyse,,,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle