Saldırı açıklaması: 'G.Saray'dan özür dileriz'

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, ligin 16. haftasında oynadıkları Beşiktaş karşılaşması öncesinde bordo-mavili bir grup tarafından İstanbul´da Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki GS Store'a yönelik olayı büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını söyledi.

GİRİŞ 17.12.2018 12:28 GÜNCELLEME 17.12.2018 12:31
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış


Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu, bu ve benzer şiddet olaylarının Trabzonspor Kulübü ve camiasının kamuoyu nezdinde sahip olduğu itibar ve güvene gölge düşürmekte olduğunu belirterek, "Şimdiye dek hiçbir kişi, kurum ve kuruluşa yönelik gösterilen bu tür anlamsız taşkınlıkların kulübümüzün prensip ve ilkeleri ile örtüşmediğini ve bundan sonra da asla örtüşmeyeceğini kamuoyuna hatırlatmak isteriz. Bu ve benzer şiddet olayları Trabzonspor Kulübü ve camiasının kamuoyu nezdinde sahip olduğu itibar ve güvene gölge düşürmektedir. Her ne olursa olsun; ister tahrik ister başka bir şey Trabzonspor sevgisinde ortaklaştığımız insanların, taraftarlık bilinci ve sorumluluklarından uzaklaşarak bu tip hadiselere karışmış olmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Yaşanan meşum olaydan dolayı " Galatasaray Kulübü´nden ve camiasından özür diliyoruz" dedi.

"ASLA TASVİP ETMİYORUZ"

 

 

Trabzonspor Kulübü olarak sporun ruhuna aykırı bu tür olayları asla tasvip etmediklerini kaydeden Sağıroğlu, "Bizler de bütün spor paydaşlarından aynı duyarlılığı bekliyoruz. Camiaların kurumsal kültürünü muhafaza etmesi ve Türk sporunda barışçıl bir atmosferin yakalanabilmesi için tüm kulüplerimiz öz eleştiri yapabilmeli ve bu eleştiri doğrultusunda üzerlerine düşeni yerine getirmelidir" diyerek açıklamalarını tamamladı.

ETİKETLER
beyoğlu gs store
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • adımız mı ? 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir Anadolu takım taraftarı olarak bizde özür diliyoruz milletimizden. Her ne kadar şahsım olarak ben hiçbir kendi şehrim dışında takım tutmamış olsam bile yıllardır bu bize büyük diye yutturulan cücelerin peşinden gittiğimiz ve aldatıldığımız için milletimizden özür dileriz !!!
  Cevapla
 • adımız mı ? 1 yıl önce Şikayet Et
  İyide camlarını kırdığınız otobüs ler için niye özür yok hemde kendi stadınızın içinde olan olay için.
  Cevapla
 • Ahmet Kır 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir Trabzonsporlu olarak utandırıcı, mahcup edici bu tür davranışları büyük üzüntü ile karşılıyorum ve kınıyorum. Küfür edenlere karşı gösterilen tepkileri kurumların tesislerine saldırarak karşılık vermek vandallıktan öte, milli hassasiyetini bildiğimiz Trabzonluya ve Trabzonsporluya hiç yakışmamakta ve zarar vermektedir.
  Cevapla