Trabzonspor'dan Aykut Demir'e 'faiz' göndermesi

Trabzonspor'dan, kur farkı ve faizlerle birlikte 9 milyon 815 bin lira tazminat kazanan eski futbolcusu Aykut Demir ile ilgili sert bir açıklama geldi.

Trabzonspor'dan Aykut Demir'e 'faiz' göndermesi
Trabzonspor'dan Aykut Demir'e 'faiz' göndermesi
GİRİŞ 11.08.2018 10:47 GÜNCELLEME 11.08.2018 10:47
Bu Habere 87 Yorum Yapılmış

Trabzonspor, 9 milyon 815 bin 580 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği eski futbolcusu Aykut Demir ile ilgili sert bir açıklama yayınladı.

KUR FARKI VE FAİZE VURGU YAPILDI

Yağ ölçüm testine geç gelmesi nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen Aykut Demir, olayı Türkiye Futbol Federasyonuna taşımış ve 9 milyon 815 bin lira almaya hak kazanmıştı. Aykut'un kur farkı ve faizleri de talep ettiğine vurgu yapan bordo mavili kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun bildiği üzere; geçmişte kulübümüzde forma giyen ve ilgili dönemde ‘’Yağ ölçüm testine geç gelmesi’’ nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilen Aykut Demir, feshini TFF’ye taşımış, beraberinde UÇK ve Tahkim Kurulları kulübümüzü haksız bularak 9 milyon 815 bin 580 TL ödemeye mahkûm etmiştir.

Yönetim Kurulumuz, diğer tüm girişimlerinde olduğu gibi memleket ve Trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutarak ilgili futbolcuya son güne kadar tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerini iletmiştir.

Ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

Bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 TL’lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.

Bu vesileyle; ilgili futbolcu başta olmak üzere geçmiş dönem Yönetim Kurulları ve Başkanların eylemleri sonucunda kulübümüzün ödemek zorunda olduğu, Süper Lig için lisans almamıza engel teşkil eden toplamda 23 milyon 989 bin 262 TL’lik ödemenin bugün itibariyle gerçekleştirildiğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

ETİKETLER
Trabzonspor'dan
YAZDIR
YORUMLAR 87
 • Yazık 6 ay önce Şikayet Et
  Zamanında vereydiniz adamın parasını ılla dava acınca fazla verınce mi aklınız basınıza gelecek
  Cevapla
 • AliŞim 6 ay önce Şikayet Et
  Yabancıya hem transferde hem de tazminatta paraları saç... Yerliye de sen bizim çocuğumuzsun deyip boş mukaveleye imza attır, tazminatının üzerine yat... Böyle idareciler market bile yönetemez...
  Cevapla
 • Halk 6 ay önce Şikayet Et
  Bu kadar buyuk paralara ne gerek var.sirandan bi futbolcuya su paranin 5 de birini basariya endeksli prim yap adam bunlarin performansini verir
  Cevapla
 • Trabzonspor 6 ay önce Şikayet Et
  Yoruma gerek yok bundan sonra hata yapmayalım Şu anki gidişat iyi gibi destek olalım Sıkıntıları giderelim
  Cevapla
 • Ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  Birde çıkıp millete Muslumanllik tasliyor.Faizini bırak.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle