Ağaoğlu'dan isyan! 'Okay'a kızgın değilim ama...'

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Celta Vigo ile anlaşan Okay Yokuşlu için, "Okay'a kızgın değilim ama içim acıyor. Böyle oyuncuları genç yaşta buluyorsunuz, en iyi zamanında neredeyse yok pahasına satıyorsunuz. Ben olsam 10 milyon Euro'dan aşağı madde koymazdım." dedi.

Ağaoğlu'dan isyan! 'Okay'a kızgın değilim ama...'
Ağaoğlu'dan isyan! 'Okay'a kızgın değilim ama...'
GİRİŞ 14.06.2018 12:41 GÜNCELLEME 14.06.2018 12:42
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Trabzonspor, yeni sezon öncesinde ekonomik açıdan ciddi sıkıntılar yaşayıp transfer adına zorlanırken, bir de elindeki değerleri kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Bu noktada yuvayı ilk terk etmesi beklenen isim hiç kuşku yok ki, takımın kötü zamanında çok iyi bir sezon geçiren Okay Yokuşlu.

Yıldız futbolcunun peşinde Rusya'dan Almanya'ya İngiltere'den İspanya'ya kadar birçok ekip takıldı. Ancak 24 yaşındaki oyuncu tercihini Celta Vigo'dan yana kullandı.

 

 

USTA'YA GÖNDERME YAPTI

4 gündür İspanya'da olan ve İspanyol temsilcisine imza atmak için 6 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini yatırmasını bekleyen Okay Yokuşlu'nun durumu hakkında Başkan Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. 6 milyon Euro'luk maddenin büyük bir hata olduğunun altını çizen Ağaoğlu, dönemin başkanı Muharrem Usta'yı da eleştirdi:

"HER ŞEYİ DENEDİK"

"Okay gibi yetenekli, patlama yapma ihtimali çok yüksek bir oyuncuyla yeni sözleşme yapıyorsunuz, üstelik 5 yıllık... Ancak sonra bu mukaveleye 6 milyon Euro'ya Avrupa'ya giderse serbest kalır maddesi ekliyorsunuz. Bu olacak bir iş değil. Madem memnunsunuz, oyuncudan umutlusunuz 6 milyon nedir! Okay'a madde koyacaksanız bu en az 10 milyon Euro olmalı. Kalması için çok savaştık, uğraştık. Maddeyi kaldırmayı teklif ettik, ücrette zam yaptık. Fakat oyuncu, ailesi ve menajeri buna sıcak bakmadı. Böyle bir yeteneği buluyorsunuz, alıyorsunuz, parlatıyorsunuz ve sonra elinizden olmayacak rakamlara uçup gidiyor. Okay'a kızmıyorum, üzgünüm sadece. Asıl kızgınlığım bu maddeyi koyanlara."

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • OSMANOĞLU 11 ay önce Şikayet Et
  Takımımızın en önemli oyuncularından 2-3 oyuncusundan birisiydi. Bu şekilde gidişi üzüntü verici ama asıl üzücü olanın bir önceki yönetimin oyuncunun potansiyelini görüp sözleşmesini TS'nin lehine yapmaması. Sanırım bu rakamdan Kayserisporda pay alacak. Onun yerini doldurmak zor ama ben Osmanlıspordan Musanın oraya iyi bir aday olacağını düşünüyorum. Yolu açık olsun. Her güzel anı i.in teşekkürler. Artık Barçayla beraber Celtanın maçlarını da takip edeceğim.
  Cevapla
 • karahüseyin 11 ay önce Şikayet Et
  güle güle okay yokuslu allah isini gücünü rast getire ...sen benim icin arslan parcasiydin cok üzüldüm gitmene . gittigin yerde BM en iyi sekilde temsil edersin bundan cok eminim ....bizden sana gönül koyan yoktur olanda zaten ts ruhunu anlamaz...yolun acik olsun .
  Cevapla
 • isa 11 ay önce Şikayet Et
  senin alacak oldugun adamlarida gorduk
  Cevapla
 • Serdar 11 ay önce Şikayet Et
  canını sıkma başkanım, o fiyata Oktay’dan daha iyisini bulursunuz. İyi oyuncuydu ama biraz hantaldı. Daha çevik ve teknik birisini alın lütfen. Hatta hiçbir mevkide teknik ve çevik olmayan futbolcuyu almayın lütfen.
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  6 da iyidir başkan. giderleri halletmeye çalış. sosa,burak,onur üçünün parasıyla başa yarışan takım kurulur
  Cevapla