Trabzonspor'un Sosa kararı! Devre arasında...

Yapılan anlaşmaya göre Sosa'nın bonservisini ocak ayında alması gereken Bordo-Mavililer, bu hakkı kullanmak istemiyor.

 • GİRİŞ07.11.2017 09:48
 • GÜNCELLEME07.11.2017 10:32
Trabzonspor'un Sosa kararı! Devre arasında...

Trabzonspor, Arjantinli yıldız ile yolları ayırmayı planlıyor. Milan ise yaptığı anlaşmaya göre Sosa'nın bonservisini ocak ayında alması gereken Bordo-Mavililer, bu mecburi hakkı kullanmak istemiyor.

Trabzonspor'da beklenen performansı bir türlü gösteremeyen ve oynadığı kötü futbolla büyük hayal kırıklığı yaşatmaya devam eden Jose Sosa için radikal kararların alınması gündemde. Ortaya koyduğu performansla Trabzon'u ve Trabzonspor'u istemediği izlenimi veren Arjantinli yıldız ile ara dönemde yolların ayrılması gündeme geldi. 

15 Ocak 2018 tarihine kadar Milan'a 3.4 milyon Euro ödeyerek Sosa'nın bonservisini alma hakkını elinde bulunduran başkan Muharrem Usta'nın bu durum ile önceden verdiği olumlu kararı gözden geçirmeye başladığı öğrenildi.

Sosa'ya ilk yarıda hak ettiği 1 milyon 620 bin Euro vererek veda etmeyi planlayan Usta yönetimi, oyuncunun sözleşmesindeki mecburi satın alma opsiyonunu karşılıklı anlaşma ile feshetmeyi hedefliyor. Bordo mavililerin Milan kulübüyle bu durumu yeniden masaya yatırmayı planladığı da kaydedildi.

Trabzonspor, Sosa'nın gönderilmesi halinde bonservis bedeli dışında Arjantinli oyuncu için önümüzdeki 3 yılda artı olarak ödeyeceği 6 milyon 560 bin Euro'dan kurtulmuş olacak. Kar 9 milyon 960 bin Euro'yu bulacak. (Fotomaç)

Yorumlar6

 • m.d. 3 ay önce Şikayet Et
  Trabzonspor'un Sosa'yı alırken akli yok muydu?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ali 3 ay önce Şikayet Et
  sosa falan gerek yok ketçap dökeriz.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Hilmi TRABZONLU 3 ay önce Şikayet Et
  isabetli karar olur
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • E.A 3 ay önce Şikayet Et
  Sosanın yeri Beşiktaş ancak o Beşiktaş'ta oynayabilir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • İyiymiş 3 ay önce Şikayet Et
  Adam beş milyon TL oynamadan alıp gidecek
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber