Kızdıran yorum: Piyon verdik vezir aldık!

Kıırmızı karta kadar etkisiz kaldığından Olcay hakkında 'Piyon', skoru her an değiştirme kapasitesi olduğundan Feghouli için de 'Vezir' yakıştırması yapıldı.

Kızdıran yorum: Piyon verdik vezir aldık!
Kızdıran yorum: Piyon verdik vezir aldık!
GİRİŞ 31.10.2017 10:18 GÜNCELLEME 31.10.2017 10:18
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Trabzonspor'da G.Saray'a karşı alınan 2-1'lik galibiyetin yankıları sürerken söz konusu maç yönetimde satranç diliyle "Piyon verdik, vezir aldık" şeklinde yorumlandı. 

Kırmızı kart gördüğü dakikaya kadar oyunda çok fazla etkili olamayan Olcay Şahan için 'Piyon' benzetmesi yapılırken sarı-kırmızılı ekibin önemli ve skora her an etki edebilecek kalitede ismi Sofiane Feghouli için de 'Vezir' yakıştırması yapıldı. 

Teknik direktör Rıza Çalımbay ve kurmayları ise maç sonu değerlendirmesinde G.Saray'ın hocası Igor Tudor'un tarif ettiği oyun anlayışıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir taktikle mücadele ettiklerinin altını çizerken bundan sonraki süreçte de benzer formatla sahada olacaklarını ifade ettiler. 

BU arada camia içinde takımın en çok 'kümede kalma mücadelesi veren ekip' havasından çıkıp 'büyük takım kalitesinde sahada savaştığı' için övgü aldığı gelen bilgiler arasında. 

"İstediğini oynat arkandayız hocam"

Galatasaray galibiyetiyle rahat bir nefes alan Trabzonspor yönetiminin Rıza Çalımbay'a takımı adeta 'anahtar teslim' şeklinde emanet ettiği öğrenildi. Yöneticiler, tecrübeli çalıştırıcıya "İstediğini oynat, istediğini kadro dışı bırak hocam. Arkandayız. Kimseye özel muamele, ismine göre değerlendirme bizim tarafımızdan söz konusu olmayacak. Hak eden formasını giysin" dedi. 

Bu durumdan çok memnun olan Rıza hocanın da elinden gelen gayreti göstereceğini söylerken yine de biraz zamana ihtiyacı olduğunu aktardığı belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • american 11 ay önce Şikayet Et
  feghouli atıldığı an aynı şeyi düşündüm. keşke dinayer onun yerinde olsaydı. olcay'a denk oydu.
  Cevapla
 • kadir 11 ay önce Şikayet Et
  maçta trabzon 1 fazla vezirle mücadele etti oda halis ökskahya. ilk trabzonun net 3 sarı ve 1 kırmızısını es geçti. gs lı topçuları sindirdi, ve feguliye olmayan 1 kırmızıyla operasyonu tamamladı.
  Cevapla
 • mahmuthan 11 ay önce Şikayet Et
  tabii siz alıştınız 4 kırmızı bir penaltıyla maç kazanmaya.
  Cevapla