Trabzonspor, hem seyirci hem de gelir rekoru kırdı

Yeni stadı Medical Park Arena’da Galatasaray maçıyla birlikte 4. maçına çıkan Trabzonspor, bu maçta 22 bin seyirci ortalamasını 2’ye katlayarak rekor kırdı.

Trabzonspor, hem seyirci hem de gelir rekoru kırdı
Trabzonspor, hem seyirci hem de gelir rekoru kırdı
GİRİŞ 20.03.2017 08:35 GÜNCELLEME 20.03.2017 08:35

Yeni stadı Medical Park Arena’da Galatasaray maçıyla birlikte 4. maçına çıkan Trabzonspor, bu maçta 22 bin seyirci ortalamasını 2’ye katlayarak rekor kırdı. En son 19 Şubat 2015’te Avni Aker’de oynanan Napoli mücadelesinde 23 bin kişiyle şehir rekoru kıran Bordo-Mavililer, Cim Bom’u devirdiği maçla birlikte bir ilk yaşadı.

Trabzonspor ayrıca, Galatasaray karşılaşmasında elde ettiği 2.5 milyon Lira’lık hasılatla en kârlı gecesini yaşadı. Son 3 iç saha maçında yaklaşık 1.5 milyon Lira gelir elde eden Fırtına, bu rakamı 4 maçta 4 milyon Lira’ya taşıyarak hasılat rekoru kırdı. 

Yaklaşık 40 bin taraftarının desteğiyle Galatasaray’ı 2-0 devirerek Avrupa yolunda önemli bir adım atan Trabzonspor’un bu başarısı şehirde deyim yerindeyse bayram havası estirdi. Stattaki coşku, elde edilen zaferle Trabzon sokaklarına taşarken, Meydan Parkı’nda toplanan binlerce Bordo-Mavili taraftar, saatlerce horon ve kolbastı oynadı.

Tezahüratlar eşliğinde sevinç gösterilerinde bulunan Bordo-Mavili taraftarlar, yaşadıkları sevinci cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medya üzerinde anı paylaştılar.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Berk 1 yıl önce Şikayet Et
    Bm'nin 196 ülkesinde taraftarını bulabileceğiniz ve şampiyon olması halinde istisnasız 7 kıtada kutuplarda çöllerde sibirya da ekvatorda aklınıza gelen her yerde şampiyonluk kutlayacak inanılmaz bir sahaya yayılmış trabzonspor taraftarı var. Hani tanınma olarak barca madrid değil ama kendi taraftarı ile dünyanın her yerine ulaşan tek takım diyebilirim. Bu konuda bir tez çalışmasını da yapıyoruz zaten. İnsanlar Trabzonspor şampiyon olursa şunu diyecek '' Bu takım da nereden çıktı ? '' nasıl oluyor da 7 kıta da şampiyonluk konvoyu yapabiliyor diyecekler. Hele ki Almanya Fransa Hollanda gibi ağırlıklı Türk nufusnun olduğu ülkelerde emin olun Trabzon İstanbul gibi büyük kalabalıklar toplanır.
    Cevapla