Trabzonspor'da sakatların son durumu

Trabzonspor, sakatlığı devam eden futbolcularının son durumları hakkında bilgi verdi.

Trabzonspor'da sakatların son durumu
Trabzonspor'da sakatların son durumu
GİRİŞ 20.05.2015 17:50 GÜNCELLEME 20.05.2015 17:50

Trabzonspor'da sağ diz ön çapraz bağları yırtılan takım kaptanı Jose Bosingwa’nın Portekiz’de ameliyat olacağı, Cardozo'nun ise Balıkesirspor maçına yetiştirilmesine çalışıldığı, Erkan Zengin'in de maskeyle oynayabileceği açıklandı.

Bordo mavili kulübün internet sitesinden yayınlanan açıklamada sağ diz ön çapraz bağında yırtık teşhisi konulan Bosingwa'nın ülkesi Portekiz’de ameliyat olmak istediği için ülkesine gittiği belirtildi. Açıklamada diğer futbolcuların sağlık durumlarıyla ilgili ise şu bilgiler verildi:

"Sol kasık bölgesinde kas ve tendon yırtığı tanısıyla sezonu kapatan oyuncumuz Yatabare’nin tedavisi planlanan şekilde devam etmektedir. Sol kas grubunda ikinci derece yırtık tanısı konan oyuncumuz Sefa Yılmaz’ın tedavisi, özel saha ve salon çalışma programı planlanan şekilde devam ekmekte olup hafta sonu oynanacak olan Balıkesirspor maçına yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Sağ ayak tarak kemiğinde kırık olan Aytaç Kara’nın planlanan tedavi programı devam etmekte olup, oyuncumuz koltuk değneklerinden bağımsız olarak normal yürüme paternine başlamıştır. Yapılacak son kontrolleri neticesinde 2 hafta sonra koşulara başlaması planlanmaktadır."

CARDOZO YİNE ŞÜPHELİ

Cardozo’nun belindeki sorun nedeniyle Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmadığı vurgulanan açıklama şöyle devam etti:

"Geçen hafta bel problemi sebebiyle kadrodan çıkartılan Oscar Cardozo, saha çalışmalarına başlamıştır. Cardozo hafta sonu oynanacak olan Balıkesirspor maçına yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Eskişehirspor maçında sol arka adalesinden sakatlanarak ikinci yarıya devam edemeyen oyuncumuz Deniz Yılmaz’ın yapılan muayene ve tetkikleri neticesinde kas yırtığı tanısı konulmuş olup tedavisine başlanmıştır."

ERKAN MASKEYLE

Açıklamanın son bölümünde de, bir süredir burnundan nefes alma sorunu yaşayan Erkan Zengin’e önceki gün cerrahi müdahalede bulunulduğu hatırlatıldı, "Kendisine 1 gün önce küçük bir cerrahi müdahale uygulanmış olup yapılacak son kontroller neticesinde özel bir maskeyle çalışmalara başlaması planlanmaktadır" denildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR