Trabzon kupa için UEFA ve FİFA'ya gidiyor

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu ile görüştü.

Trabzon kupa için UEFA ve FİFA'ya gidiyor
Trabzon kupa için UEFA ve FİFA'ya gidiyor
GİRİŞ 30.09.2013 14:21 GÜNCELLEME 30.09.2013 14:29
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TFF'nin İstinye'deki binasında gerçekleşen ve 1 saat süren görüşme sonrası İbrahim Hacıosmanoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu, sabah avukatlarıyla toplantı yaptıktan sonra TFF'ye geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Sabahtan beri avukatlarla toplantı yapıyorum. Yakın zamanda da PFDK Başkanı ile görüşeceğim. Bizim amacımız UEFA'ya bağlı bir federasyon olarak, aradaki çelişkinin kalkmasını ve adaletin tecelli etmesini sağlamak. Tahkim Kurulu Başkanı'na da bunu söyledim. Gelecek nesillere temiz futbol bırakmak istiyorsak kararlarımız da adil olmalı. Amacımız doğruların ortaya çıkması. Konuyla ilgili hukuki mücadelemizin hazırlıklarını yapıyoruz."

-"UEFA ve FIFA'ya başvuracağız"

Bordo-mavili kulübün başkanı, TFF'nin dışında konuyu UEFA ve FIFA'ya taşıyacaklarını dile getirdi. UEFA ve FIFA'nın başkanlarıyla kısa süre içinde görüşeceğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Federasyon ve kurumları dışında UEFA ve FIFA'ya da müracaatlarımız olacak. Hem UEFA hem de FIFA başkanlarıyla kısa süre içinde detaylı bir şekilde konuşacağım. Kulüplerimizin aldığı ceza yanında ülkemizin ceza almaması için bu sorunları kendi bünyemizde çözmemiz lazım" diye konuştu.

Türk futbolunun ağır cezalar almasını istemediğini aktaran Hacıosmanoğlu, "Başkan olarak değil hizmetkar olarak Trabzonspor sevdalılarına ve namuslu Türk futbolu paydaşlarına bu konuda hizmet edebilirsem mutlu olacağım. Türk futbolunun ağır cezlar almasından yana değilim. Birlikte iletişim içinde mücadele edersek Türk futbolunu yakmayız" dedi.

-"Kimse sabırları zorlamasın"

Milyonlarca Trabzonspor taraftarının sabrının zorlanmaması gerektiğinin altını çizen Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milyonlarca Trabzonspor tarfatarı ve namuslu Türk futbolu paydaşlarının bize desteği var. Biz bu insanları sakinleştirmeye çalışıyoruz. Bu insanların sabrını zorlamak kimsenin haddi değil. İnsanları tahrik ederseniz ve biz de insanlara 'durun durun' dersek bizi Trabzonspor haini ilan ederler. Umut ediyorum ki bu olumsuzlukların hiçbiri yaşanmaz. TFF dışında bir müdaheleyle karşı karşıya kalmayız. Bunun da kararını TFF yönetimi verecek. TFF'nin kararından sonra yol haritamızı çizeceğiz ve kim ceza alacaksa da umurumuzda olmayacak."

-"Fenerbahçe'nin muhteşem taraftarı her şeyi hak ediyor"

Fenerbahçe ile Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında 6 Ekim Pazar günü oynayacakları maçı da değerlendiren Hacıosmanoğlu, sarı-lacivertli taraftarları övdü. Sahanın içinde gerginliğin olacağını düşünmediğini aktaran Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe'nin muhteşem taraftarı her şeyi hak ediyor. O camiada mevcut başkanlarından çok daha fazla arkadaşım dostum var. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe yöneticileri benden daha yalnızdır. Kim hak ediyorsa o kazansın. Saha dışı manipülasyonla takımlara puan kazandırmak, ahlaksızlığın önde gidenidir. 90 dakika centilmenlik içinde, kim daha iyi oynarsa Allah ona galibiyeti nasip etsin. İnşallah Fenerbahçe'yi uzun yıllar sonra deplasmanda yeneriz."

-"Türk futbolunu çıkarı için kullanan yönetici ve başkanlardır"

Sezonun ilk haftasında Beşiktaş ile oynadıkları maçı tribünde siyah-beyazlı taraftarlarla seyrettiğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Ben orada bir mesaj vermek istedim. Hiçbir sorun olmadı. Beraber maçların seyrededilebileceğini gösterdik. Son derbide yaşanan inanılmaz olaylar vardı. Demek ki bizim yapmak istediğimiz algı kabul edilmedi. Devam etmenin de manası yok. Başka kulüp başkanları da benim yaptığımı yapmalıydı. O statlardaki en masum insanlar seyirciler. Seyircileri o hale getiren Türk futbolunu çıkarı için kullanan yönetici ve başkanlardır" diyerek sözlerini tamamladı.

AA

YORUMLAR 2
  • soner yeşilçiçek 5 yıl önce Şikayet Et
    Yavuz Hırsızlar. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki: Hırsız yakalanınca gazeteciye saldırır polisi Tehtit eder mal sahibine tehtitler savurur Fenerli arkadaşlarında bu pervazsızlıkta olması ilginiç. Ama bir de müslümanım diye geçinen ve hala hırsızlığı savunanlara Allah akıl ve fikir versin. Bir hadis Belki ibret olur." HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTEN GİBİDİR." Siz birde bu haksızlığa taraf olup savunanların halini bir düşünün. Bir de hakkı çalınanlarla dalga geçenleri. Ahirette Allah'a nasıl cevap verecekler merak ediyorum
    Cevapla
  • Doğan DOĞACAK 5 yıl önce Şikayet Et
    Aç Tavuk. Haber7 bu adam şovmenin teki FB'yi yenmişmi ki kupa istiyor 17 maçın içinde kendileride var demekki şike parasından kendileride almış bence veren değil alanıon suçlu kılınması gerekiyor milleti daha fazla kandıramazlar bir gün bu işin sonunda iftiracılar feci şekilde yanacaklardır
    Cevapla