Tartışılan karara 'yüzde yüz penaltı' yorumu!

Fenerbahçe - Beşiktaş maçının 85. dakikasında yaşanan bir pozisyon tartışma yarattı.

Tartışılan karara 'yüzde yüz penaltı' yorumu!
Tartışılan karara 'yüzde yüz penaltı' yorumu!
GİRİŞ 25.09.2018 09:34 GÜNCELLEME 25.09.2018 09:37
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Ayew ile Atiba'nın hava topu mücadelesinde Atiba'nın topa elle müdahale ettiğini iddia eden Ahmet Çakar, Fenerbahçe'nin penaltısının verilmediğini iddia etti.

Fenerbahçe'nin hakem hatasıyla iki puan kaybettiğini iddia eden Çakar, "Fenerbahçe maçı hakemle kaybetti. Maçı VAR hakemi Halis Özkahya belirledi. Atiba'nın top eline çarpıyor. Yüzde yüz penaltıyı vermeliydi" ifadelerini kullandı.

BÜNYAMİN GEZER: "BU POZİSYON İNCELENMEZSE..."

Yayıncı kuruluşta pozisyonu değerlendiren hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, pozisyonu değerlendirirken; "Bu çok enteresan bir pozisyon. O kadar ilginç bir pozisyon ki, derbide bu pozisyon incelenmezse, biz VAR'ı çok tartışırız. Pozisyonda eller doğal konumda değil, açık durumda. Bu dirsek normal mi, anormal mi? Oyuncu yükseldikten sonra düşerken altta kalan oyuncuya çarpabilir ama kolu sola doğru kayıyor. Kaydığı için, bu Ayew'e yapılan açık bir penaltı, çok açık, tartışılmaz. Pozisyonun öncesinde Vida'ya yapılan hareket açık bir faul. Fırat Aydınus ne yapmalıydı? VAR odasıyla görüşecek. İki pozisyonu da inceleyip, penaltı var ama öncesinde faul olduğunu tespit ederek bütün kamuoyunu aydınlatacak" dedi.

ETİKETLER
Beşiktaş
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Bora 8 ay önce Şikayet Et
  %1000000 penaltı değil. Eline çarpsa top ceza sahası içine düşer. Nerdeyse top orta sahaya düştü. Bu pozisyona penaltı diyenin aklından ve gözünden şüphe ederim.
  Cevapla
 • bayrak 8 ay önce Şikayet Et
  Maclardaki bütün günah hakemindir,çünkü hakemin taraftarı yoktur.Ekran başında büyük takımlara şirin görünmeye çalışan yorumcular,hakemin saliseler içinde karar verdiği pozisyonu defalarca ağır çekimde farklı açılardan izlemelerine rağmen birbirleriyle tezata düşüyorlar.
  Cevapla
 • savas 8 ay önce Şikayet Et
  reyting uğruna yapmadığı kalmayan ahmet Çakar a zaman ayıran var mı tv de
  Cevapla
 • Şans 8 ay önce Şikayet Et
  Yani hakem hatası yüzünden milyarlar kaybettim idam edilmesi lazım
  Cevapla
 • Ziyauddin 8 ay önce Şikayet Et
  Ahmet Çakara buradan akıl sağlığı diliyorum bir de gözlük
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle