Talisca'ya 'orta parmak' davası! Volkan ise...

Beşiktaş’ın Brezilyalı futbolcusu Anderson Talisca ve Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel arasında yaşanan ve Talisca’nın parmak hareketi sebebiyle tartışmalara sebep olan olay ile ilgili soruşturma tamamlandı.

Talisca'ya 'orta parmak' davası! Volkan ise...
Talisca'ya 'orta parmak' davası! Volkan ise...
GİRİŞ 01.03.2018 09:38 GÜNCELLEME 01.03.2018 10:35
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Talisca hakkında '6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair yasaya muhalefet' suçu kapsamında dava açıldı. Volkan Demirel hakkında ise aynı suç kapsamında takipsizlik kararı verildi.
 
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 5 Şubat 2017 günü oynanan Türkiye Kupası maçında Beşiktaşlı futbolcu Anderson Talisca ve Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel arasında yaşanan tartışmayla ilgili yürütülen savcılık soruşturması tamamlandı.
 
Basın Suçları Savcısı Asım Ekren tarafından 'Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun' çerçevesinde Anderson Talisca ile Volkan Demirel hakkında müşteki şüpheli sıfatıyla soruşturma başlatmıştı. Talisca'nın maç esnasında kaleci Volkan Demirel'e orta parmağını gösterdiği, ardından Volkan Demirel'in maç sonunda Talisca ile soyunma odası koridorunda tartıştığı iddia edilmişti.
 
VOLKAN ŞİKAYETÇİ OLMADI
 

Savcılık, Talisca'yı ve Volkan Demirel'i ifadeye davet etmiş, Volkan Demirel ifadesinde, Talisca'nın yaptığı el hareketinin hakaret içerikli olduğunu, maç sonunda neden böyle bir hareket yaptığını sormak için yanına gitmek istediğini, fakat bunu başaramadığını, kendisinden şahsen şikayetçi olmadığını belirtti.
 
"ANLAMINI TAM BİLMİYORDUM"
 
Talisca ise ifadesinde, maç içerisinde tartışmaya sebep olan pozisyon sırasında Volkan Demirel'in kendisine küfür ettiğini, yaptığı hareketin kendi ülkesinde bu kadar ağır bir anlama gelmediğini, hakaret etmek istemediğini, hafif bir jestle olayı geçiştirmek istediğini kaydetti.
 
TALİSCA'YA DAVA
 

Yürütülen soruşturma sonucunda Volkan Demirel hakkında '6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair yasaya muhalefet' suçu kapsamında takipsizlik kararına hükmedilirken Talisca hakkında aynı suç kapsamında dava açıldı.
 
Hazırlanan iddianamede, Talisca hakkında çıkarılan zorla getirme kararına da atıf yapıldı. İddianamede, maç sonrası hakkında soruşturma başlatılan Talisca için Beşiktaş Kulübü avukatına ifade için bildirimde bulunulduğu, birkaç kez telefon ile hatırlatma yapıldığı, bütün girişimlere rağmen ifade davetine icabet edilmeyince zorla getirme kararı çıkarıldığı belirtildi. (Sabah)
 

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Savas 9 ay önce Şikayet Et
  Volkan Turkiyeye gelen bütün yabancılarla neden kavgali
  Cevapla
 • mantıklı 9 ay önce Şikayet Et
  tek centilmen gs imiş yahu Melo gibi bir adam yıllarca top oynadı sen beyin ahlaklı takımından bahsediyorsun. Bülent , hasan hepsi haldeydi yıllarca hahahaha
  Cevapla
 • Konyalı 9 ay önce Şikayet Et
  Ahlaksızlık yapan ceza almalı bunda senin takım benim olmamalı Biz olmalıyız Bütün Kulüpler Oyuncularına Ülkemizin Ahlaki Değerlerini Öğretmeli.
  Cevapla
 • abdurrahman bal 9 ay önce Şikayet Et
  o kadar karaktersiz anlamını bilmiyormuş futbolcuların ahlakını yılmaz vural iyi açıkladı..
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Yani haberde diyor ki tek büyük Galatasaray çok şükür bu tarz oyuncularımız olsa bile barınmıyor gönderiyoruz büyüklük efendilik maç kazanmak şampiyon olmak değildir ahlak gerekir o yüzden tek büyük hep Galatasaray olacaktır.
  Cevapla
 • Muşli Deniz 9 ay önce Şikayet Et
  En efendi futbolcumuz hagi mi arif mi hasan mı engin mi ben karar veremedim
  Cevapla
 • bjk li 34 9 ay önce Şikayet Et
  melo benim futbolcumdu değil mi ?bırak bu işleri terör örgütüne üye futbolcularınızı vatan hainlerini bile terörden dolayı atamadınız masum rolleri yapmayın
  Cevapla
 • beyti 9 ay önce Şikayet Et
  cüneyt çakırı şişleyen kimin oyuncusuydu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle