Gaziantepspor'un son umudu Cenk Tosun

Kapanma noktasına gelen Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz, acil olarak ihtiyaç duyulan paranın 15 milyon TL olduğunu söyledi.

GİRİŞ 01.01.2018 20:41 GÜNCELLEME 01.01.2018 20:45
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz, kulübün içinde bulunduğu son durumu değerlendirerek, destek alamamaktan yakındı.

Şehrin ileri gelenlerinden istedikleri desteği alamamaktan şikayet eden Durmaz, yarın bir açıklama yapacaklarını Gaziantep valisiyle görüştükten sonra eğer kendilerine destek olunmazsa, kulüp anahtarını teslim edeceklerinin altını çizdi.

“Destek gelmezse anahtarı teslim edeceğiz”

Beklenen desteğin gelmemesi durumunda kulübün kapanacağını belirten Durmaz, “Futbolcularım sahaya çıkamıyor, personel gelmiyor, gidecek bir yerimiz kalmadığı için yarın bir basın açıklaması yapacağız. Eğer beklenen destek gelmez ise, kulüp anahtarını valimize teslim edeceğiz” dedi.

“Kapanmaması için gereken para 15 milyon TL”

Gaziantepspor’un 113 milyon TL boru olduğunun altını çizen Durmaz, “Gaziantepspor’un halihazırda 113 milyon TL borcu var. Eğer 60-70 milyon TL olsaydı kulübün bütün borcunu öderdim. Ancak bize acil olarak lazım olan para 15 Milyon TL’dir. Eğer bu parayı bulursak kulüp kapanmaz” şeklinde konuştu.

Eski oyuncuları Cenk Tosun’un kendilerine maddi yardımda bulunduğunu söyleyen Durmaz, “Cenk bizim eski oyuncumuz. Halen de bize telefon açıp, elinden geleni yapacağını söylüyor. Daha önce bize krampon ve malzeme desteğinde bulundu. Hatta Cenk’in transferinden bize katkı sağlaması adına umutluyuz” diye konuştu.

Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz, kulüp için elinden geldiğini yaptığını ve yapmaya devam edeceğinin altını çizdi.

YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Mehmet Şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  Malzeme yardımından 15 milyon destek beklemek ha! Umut fakirin ekmeğidir. Ye babam ye. Kusura bakmayın ama geliri olmayıp 113 milyon TL borcu olan kulübün yaşamaya çalışması futbol camiasına zarardır.
  Cevapla
 • muzaffer 1 yıl önce Şikayet Et
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Var. Bir şehir e 2 takım zaten ağırdı. Gaziantep bu duruma gelmesinin en büyük nedeni geçmişten bugüne araştırıldığında bilen bilir zaten. Gaziantep Büyükşehir Belediye Sporu öz yerli halkın sonuna kadar desteğini alıyor.
  Cevapla
 • sivasli 1 yıl önce Şikayet Et
  biraz sivassporumuzu ornek alin borc yok dert yok
  Cevapla
 • Kapansın 1 yıl önce Şikayet Et
  Kapansın
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  önemi yok diğer gaziantep belediye var nasıl olsa
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle