Yabancı sınırıyla ilgili flaş açıklama!

Yabancı sınırlamasıyla ilgili tartışmalar devam ederken, Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği yazılı bir açıklama yaptı ve Türk futbolcuların yaşadığı sorunlara dikkat çekti.

Yabancı sınırıyla ilgili flaş açıklama!
Yabancı sınırıyla ilgili flaş açıklama!
GİRİŞ 06.09.2017 13:08 GÜNCELLEME 06.09.2017 13:08
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun açıklamalarının ardından Türkiye'de yabancı sınırlaması yeniden tartışılmaya başlandı. Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, yaptığı yazılı açıklamayla, yabancı sınırlaması hakkındaki görüşünü duyurdu.

İşte Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nin yabancı sınırlaması hakkındaki o açıklaması...

"Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak bizler, Yabancı oyuncu sayısının serbest bırakılmasına karşı değiliz.

Bizler yabancı oyuncu sayısının sınırlanmasının değil, özgür bir ortamda, fırsat ve rekabet eşitliğinin sağlanmasının yanındayız.

Bizler, yabancı oyuncuların ödemeleri günü gününe yapılırken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oyuncuların maaşlarını ödemeyen kulüplere karşıyız,

Yabancı oyuncular Türkiye'de yaşadığı en ufak bir uyuşmazlıkta FIFA'ya başvurup çözüme ulaşırken yerli oyuncuların aynı haklara sahip olamamasına karşıyız,

"Sen bizim evladımızsın" deyip, her türlü fedakarlığı bekleyip, hakkını aradığında "hain" damgası yapıştıranlara karşıyız,

Yabancı oyunculara sesini çıkaramayanların, kendilerini kurtarmak adına yerli oyuncuları taraftar ve medyanın önüne atmasına karşısındayız,

Sadece bir yabancı oyuncuya vereceği parayla kulübünün altyapısından 10 oyuncu yetiştirebileceğini görmeyen, görse de kişisel egoları yüzünden görmezden gelen futbol yöneticilerine karşıyız,

Milli Takım'ı bu anlamsız gündemlerin yeri yapanlara, futbolun asıl sorunlarına kulak tıkayanlara karşıyız.

Yaklaşık 2.500 Profesyonel futbolcunun oynadığı alt liglerin yok sayılmasına, maçlarının yayınlanmamasına, bu çocukların futbolcudan öte mülteci gibi görülmesine karşıyız.

Sadece yerlilerin oynadığı bir ligde yerli kısıtlaması getirilmesine, bu yüzden futbolcu kardeşlerimizin Profesyonel futbol hayatlarını bırakmak yada futbolu bırakmak zorunda kalmalarına karşıyız.

3. Ligdeki yaş sınırı sebebi ile klüp bulamayan futbolcu kardeşlerimizin ailelerinin dağılmasının ve boşanmış olmalarının umurunda olmayanlara karşıyız.

Profesyonel olmalarına, aynı mesleği yapmalarına ve aynı statüde olmalarına rağmen 3. Ligde askerlik tecil hakkı bulunmayan futbolcuların tehdit edilmesine, şantaj yapılmasına, işlerinin ellerinden alınmasını umursamayanlara karşıyız.

Türkiye'de 3600'ün üzerinde profesyonel lisanslı futbolcu var. Yabancı sorunu konusu sadece Süper Lig'deki 400-450 kişilik elit kitleyi ilgilendirmekte. Türk Futbolu'nun yükselişini de çöküşünü de bu anlamsız gündem üzerinden tartışanları, futbolun gerçek sorunlarını görmeye, araştırmaya, tartışmaya ve çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz."

ETİKETLER
yabancı sınırı
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • erkan 1 yıl önce Şikayet Et
  bide su var bakin avrupadaki takimlara yabancilarla basaridan basariya kosuyorlar
  Cevapla
 • tayfur çamur 1 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim bu iş sadece futbolu değil tüm aile ve bireyleri kapsıyor şuan 3 buçuk milyon kişi ya tecilli yada bakaya yada yoklama kaçağı olarak yaşıyor .. devletin en kısa zamanda adil olarak ya bedelli yada profesyonel bir orduya geçmesi gerekiyor ..
  Cevapla
 • rifat 1 yıl önce Şikayet Et
  süperligde yabancıya karşı değilim ama 1. lig ve alt liglerde yabancı oyuncunun ne işi var çok merak ediyorum
  Cevapla
 • muhammed 1 yıl önce Şikayet Et
  Karşı olan kulüp yabancı transferi yapmasın zorlamı arkadaş karşı olan futbolcuda oynasın formayı kazansın bukadar basit
  Cevapla
 • yabancı 1 yıl önce Şikayet Et
  sınır olmadığı için yerli oyuncuların mağdur olduğu doğru. artık yatarak para kazanamıyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle