'Futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyorum'

Trabzonspor’un 29 yaşındaki orta saha oyuncusu Olcay Şahan, mutlu olduğunu, futbol kariyerini de bordo mavili takımda noktalamak istediğini söyledi.

'Futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyorum'
'Futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyorum'
GİRİŞ 05.04.2017 11:22 GÜNCELLEME 05.04.2017 11:22

Trabzonspor’un devre arası transfer döneminde Beşiktaş’tan kadrosuna kattığı ve takımın ikinci yarıda yakaladığı çıkışta önemli rol oynayan Olcay Şahan, kulüp dergisinde yer alan söyleşide kariyerini bordo mavili takımda noktalamak istediğini açıkladı. Trabzon’a geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Olcay, şunları söyledi:

"Mutluyum ve çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Gelmeden önce İstanbul sonrası Trabzon’da şehir hayatı anlamında zorlanacağım söylenmişti. Ancak geldikten sonra gördüm ki söylenenler tamamen asılsızmış. Hem şehir hem de insanlar mükemmel. İyi ki gelmişim."

"TRABZONSPOR YENİ STADINDA ŞAMPİYONLUK YAŞAYACAK"

Şampiyonluk ve büyük başarılar için stadyumun da iyi olmasının gerektiğine dikkat çeken Olcay, şöyle devam etti:

"Stadyum açılışları konusunda şanslıyım. Mersin, Antalya ve Beşiktaş’ın stadyum açılışlarında yer aldım. Son olarak da Medical Park Arena’nın açılışında forma giymek nasip oldu. Trabzonspor ülkenin en büyük kulüplerinden biri. Doğal olarak böyle bir stadyuma ihtiyacı vardı. Şampiyonluk ve büyük başarılar için stadyumun da iyi olması gerekiyor. Beşiktaş yeni stadyumuyla şampiyonluk yaşadı. Trabzonspor’un da yeni stadyumunda şampiyonluklar yaşayacağını düşünüyorum. İnşallah taraftarlarımız oynayacağımız her maçta tribünleri doldururlar ve biz de onlara istedikleri mutluluğu saha içinde yaşatırız."

"OSMANLISPOR'A GOL ATACAĞIMI HİSSETTİM"

Trabzonspor'a transferi sonrasında takım arkadaşlarının kendisine iyi başlangıç yaptığını söylediğini dile getiren 29 yaşındaki futbolcu, bu konuda da şunları söyledi:

"Arkadaşlarım bana artık gol atmam gerektiğini söylemişlerdi. Ben de onlara şu an takımın iyi olduğunu, işler sıkışınca gol atacağımı ifade ettim. Aramızda böyle bir şakalaşma olmuştu. Türk halkı her şeye çabuk alışıyor. İlk maç gol atıp ardından iki hafta atamasaydım eleştirilirdim. Ancak yavaş yavaş başlarsanız akıllarda kalırsınız. Beşiktaş’ta ilk sezonumda 11 gol attım, ikinci sezonumda 9 gol atınca eleştirildim. Bunları bir kenara bırakırsak Osmanlıspor maçında gol attığım için çok mutlu oldum. Eşim maçtan önce beni arayarak gol atacağımı söyledi. Ankara benim sevdiğim bir şehir. Geçtiğimiz sezon maçlarımızın büyük bölümünü orada oynadığımız için çok golüm var. Benim de içime doğmuştu. Hatta maça çıkarken rakip takımdan Aykut’a da bu maçta gol atacağımı söyledim. Sonrasında da çok güzel bir gol attım. Maç bitiminde taraftarlarımızla galibiyeti kutlamak ayrı bir keyif verdi."

"TRABZONSPOR BAŞARIYI HAK EDİYOR"

Takımın gidişatı ve Teknik Direktör Ersun Yanal ile ilgili de konuşan Olcay, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Trabzonspor camiası büyük başarıları hak ediyor. Takım olarak çok doğru bir yoldayız. İnanıyorum ki gelecek sezon hedefimize ulaşma anlamında çok büyük bir adım atmış olacağız. Bu takımın en tecrübeli oyuncularından biriyim. Beşiktaş’ta geçmiş dönemde çok yetenekli genç oyuncular olmasına rağmen özellikle derbi maçlarında bir başarısızlık oluyordu. Bu genelde tecrübe eksikliğine bağlanıyordu. Aynı durum burada da var. Çok yetenekli ve milli takıma uzun yıllar hizmet edecek oyunculara sahibiz. Okay, Yusuf Yazıcı, Yusuf Erdoğan gibi gençler var. Üst düzey oyunculara sahibiz. Yabancı oyuncularımızın da geneli genç. Hepsinin tecrübeye ihtiyacı var. Ersun Hoca benden genç oyunculara hem saha içinde, hem de saha dışında ağabeylik yapmamı istedi. Ben de bu konuda elimden geleni yapıyorum. Sürekli genç oyuncularla görüşüyorum. Milli takımda Avrupa Şampiyonası’nda, Avrupa ve Şampiyonlar Ligi’nde oynadım, şampiyonluk yaşadım. Gençler tecrübemin farkında olduğu için söylediğim sözler etkili oluyor. Sezonun ilk yarısındaki Castillo ile şimdiki Castillo arasında çok fark var. Şimdi bunu diğer gençlere yansıtmamız lazım. Bu takım 4-5 tecrübeli oyuncuyla birlikte çok başarılı sonuçlara imza atacaktır. Ben de bu takımın bir parçası olduğum için kendimle gurur duyuyorum. Takımda büyük bir potansiyel var ve sadece taraftarımızın biraz sabırlı olması gerekiyor."

"TARAFTAR OLMADAN FUTBOL OLMAZ" 

Trabzonspor taraftarlarıyla arasında iyi bir bağ olduğunu anlatan orta saha oyuncusu,  “Bir takım kazanırsa taraftarıyla arası iyi olur, kaybederse de kötü. Benim inancıma göre oyuncular sahada sonuna kadar mücadele ederse taraftarlar bunu görür. Kaybetse bile kızmaz. Sezonun ikinci yarısında bu mantaliteyle hareket ettiğimizi düşünüyorum. Ben sahada elimden geleni yapıyorum. Asla haksızlığa gelemiyorum. Kaybetmeyi sevmiyorum. Saha dışında gülmeyi seven bir insanım ancak saha içine girince çok ciddi olurum. Çünkü sahada bir ciddiyet içinde savaşmamız ve kazanmamız gerekiyor. Taraftarlarla aramda bir bağ var. Sahadayken onları duyuyorum. Taraftar olmadan futbol olmaz. Her zaman onlarla adlandıramadığım bir ilişki kuruyorum. Belki bende kendilerini görüyorlar" ifadelerini kullandı.

"BAŞARI İÇİN REKABET ŞART"

Başarı için rekabetin şart olduğuna dikkat çeken Olcay, bu konuda şöyle konuştu;

"Ersun Hoca özellikle transferde nokta atışları yaptı diyebilirim. Olgun ve coşkulu oynayan bir takım haline geldik. Ancak çok iyi futbol oynamıyoruz. An itibarıyla normal düzeydeyiz. Ancak çok daha iyi bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Bir futbol kulübünde ne kadar büyük bir rekabet ortamı varsa başarı da o derece büyük olur. Eğer bu olmazsa oyuncuda düşüş olur. Kısaca başarı için rekabet şart diye düşünüyorum."

"FUTBOLU TRABZONSPOR’DA BIRAKMAK İSTİYORUM"

Başarılı olmasının sırrı ve futbolu bırakmak istediği nokta ile ilgili de açıklamalarda bulunan Olcay Şahan, "Ben doğal bir insanım. İçim dışım aynı. Futbolda her zaman pozitifim. Başarımın sırrı doğallık bence. Şu an mutlu olduğum yerdeyim. Bu sebeple futbolu Trabzonspor’da bırakmak istiyorum. Daha sonra teknik adamlık yapmak istiyorum" ifadelerine yer verdi.

YAZDIR