Filenin Sultanları'nda İtalya hazırlıkları

A Milli Kadın Voleybol takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarına hazırlık kapsamında katıldığı 'Alassio Edison Cup' turnuvasındaki İtalya maçının hazırlıklarını, yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Filenin Sultanları'nda İtalya hazırlıkları
Filenin Sultanları'nda İtalya hazırlıkları
GİRİŞ 15.07.2012 12:23 GÜNCELLEME 15.07.2012 12:23

Ay-yıldızlıların, sabah saatlerinde maçın oynanacağı Palasport Ravviza'da gerçekleştirdikleri antrenman yaklaşık 1,5 saat sürdü. Filenin Sultanları idmanda, top karşılama, servis atma ve savunma organizasyonu çalışırken, kasığından sakatlığı bulunan Neslihan Darnel de ilk kez bu antrenmana takımla birlikte katıldı.

Milli Takım Yardımcı Antrenörü Alper Erdoğuş, şu anda her şeyin planladıkları gibi gittiğini belirterek, ''Burada güçlü takımlarla oynayarak, iyi bir prova yapmak istiyoruz. Rusya ile oynadık, kazanmayı başardık. Bugün İtalya ile oynayacağız. Güçlü bir takım. Onun için bu takımlarla oynamak çok faydalı oluyor, hem grand prix'de hem grand prix sonrasında bu takımlarla oynayarak form durumumuzu, her geçen gün yükseltiyoruz'' dedi.

Neriman Özsoy'un sakatlığı sebebiyle İtalya'ya getirilmediğini anımsatan Erdoğuş, ''Neslihan'ın sakatlığı vardı, o da yavaş yavaş takıma katılmaya başladı. Onların yerine oynayan oyuncularımızın performansından son derecede memnunuz. İyi performans veriyorlar. Takım olarak herkesin konsantrasyonu olimpiyatlarda. Oyunlar için çok istekli hem çalışıyor, hem de maçlarda çok iyi mücadele ediyoruz'' diye konuştu.

Takımın hazır olup olmadığı yönündeki soruya genç teknik adam, ''12 günümüz var. O yüzden 12 gün içinde daha iyi duruma geleceğiz. Ufak tefek problemlerimiz var. Onları giderdikten sonra daha iyi olacağız. İstanbul'da kesintisiz 1 hafta çalışma şansı yakalayacağız'' yanıtını verdi.

Milliler, olimpiyatlar öncesi son hazırlık maçında bu akşam TSİ 19.00'da, İtalya ile karşılaşacak.