UEFA'dan Beşiktaş'a 1 yıl men cezası!

UEFA, siyah beyazlı kulübü maddi yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1 yıl men etti! Beşiktaş'ın bu kararı, UEFA Tahkim Kurulu'na taşıması bekleniyor.

 • GİRİŞ30.05.2012 12:14
 • GÜNCELLEME30.05.2012 15:50
UEFA'dan Beşiktaş'a 1 yıl men cezası!

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), mali konularla ilgili Disiplin Komitesi'ne sevk edilen Beşiktaş Kulübü'ne, bir yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan toplantıda, siyah-beyazlı kulübe bir yıllık ceza çıktı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, avukat Emin Özkurt ve kulübün dış ilişkiler sorumlusu Emin Usta'nın da katıldığı ve savunmalarını sunduğu toplantı sonrasında UEFA, Beşiktaş'ı 1 yıl süreyle Avrupa kupalarından men etti.

UEFA tarafından 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 dönemlerine ilişkin olarak gerçekleştirilen denetimde Beşiktaş, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları'nın 65. maddesindeki, ''Futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması'' ve 66. maddesindeki ''Çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına'' ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın Avrupa Kupaları'ndan 1 yıl men cezasına ilişkin CAS'a başvuracaklarını açıkladı.

AA

Yorumlar27

 • RAMAZAN 5 yıl önce Şikayet Et
  sayın rıdvan gök .... sanki sevinmiş gibisin ...fenerli olarak üzüldüm bu habere daha doğrusu türk olduğum için üzüldüm...fenerliyiz ama diye sadece fener olsun başka olmasın demeyecek kadar basiretliyiz....
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Suat Cil 5 yıl önce Şikayet Et
  ne oldu demicen. geçen sene fenerbahçenin şampiyonlar liginden men edilmesini bayram gibi kutlayanlar, bu sene beşiktaş'ın men edildiği için ulusal yas ilan ettiler.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Küskün yorumcu 5 yıl önce Şikayet Et
  demirdökümden sonra beşiktasın başına gelmesi ????. ben simdi fedrasyon da batarsa diye korkuyorum
  Cevapla
 • Talha Ünal 5 yıl önce Şikayet Et
  beşiktaşın borcu 450 tirilyon lira imiş. ya kardeşim ne yaptınızda 450 tirilyon borç yaptınız bu parayı harcadanızda ne yaptınız uef kupasınımı aldınız, sampiyonlar liginde finalmi oynadınız ne yaptınız bu parayla. yazık çoık yazık.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • özkan buğa 5 yıl önce Şikayet Et
  kartal için hayırlı olacak.... kim ne derse desin...bu karakartal için daha hayırlı olacak. bu motivasyonla muhtemelen elenirdi.gençlerden oluşan bir takım olacak bu sene...lige asıl şampiyon ol, küllerinden yeniden doğ.....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber