Turgutlu'ya yeni stat ve spor salonu

Turgutlu’ya yapılması planlanan 12 bin kişilik yeni stadyum ve 2 bin kişilik spor salonu için girişimler başladı.

Turgutlu'ya yeni stat ve spor salonu
Turgutlu'ya yeni stat ve spor salonu
GİRİŞ 19.11.2011 23:18 GÜNCELLEME 19.11.2011 23:18

Turgutlu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden 10 yıllığına kiralanarak 'Turgutlu Belediyesi Spor Kompleksi' adı verilen, içerisinde Turgutlu Yedi Eylül Stadyumu ve spor salonu bulunan 53 bin metrekarelik alanın TOKİ’ye devredilmesi düşünülüyor. Bu alana TOKİ tarafından 700 civarında yeni konutun yapılması, bunun karşılığında da Turgutlu Belediyesi tarafından yapılan Irlamaz rekreasyon alanı 2. etabına TOKİ tarafından stadyum ve spor salonun yapılması konusunda girişimler başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, “Mevcut stadyum ve spor salonunun bulunduğu alanın TOKİ’ye verilmesini öneriyoruz. Buraya TOKİ tarafından 700 konut yapılmasını, vatandaşımızın da az peşinat, uzun vade ve uygun fiyatlarla ev sahibi olmasını istiyoruz. Turgutlu’da hem depreme dayanıklı konut sayısı artar hem de bu alan karşılığında TOKİ tarafından ilçemize stadyum ve spor salonu yapılmış olurç Bir taşla iki kuş vurulmuş olur. İlçemizdeki mevcut spor salonu 1970'li yıllarda yapılmış ve ömrünü tamamlamış. Ne kadar bakım yapılsa da eksikleri bitmiyor. Bank Asya 1. Ligi hedefleyen Turgutluspor’a mevcut stadımız yakışmıyor. Bir üst lige çıktığımızda Türkiye Futbol Federasyonu bazı kriterler belirleyecek. Bu nedenle yeni bir stadın yapılması çok daha iyi olur." dedi.

Söz konusu projeyle ilgili Spor Bakanı Suat Kılıç’tan randevu talep ettiklerini aktaran Başkan Orhan, "Bu projeleri Bakan'ımıza aktarıp ilçemize kazandırmaya çalışacağız. Her şey istediğimiz şekilde giderse 6 ay içerisinde ihaleye çıkma seviyesine gelir. Ege'nin yükselen yıldızı Turgutlu’ya bu projeler çok yakışır. Ayrıca ilçemizin iki önemli eksiği de giderilmiş olur. Şu ana kadar kamuoyundan son derece büyük destek alıyoruz. Bu projeler halkımızı sevindiriyor.” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
yeni stat
YAZDIR