Tahkim Kurulu'ndan Bursaspor'a kötü haber

TFF Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Bursaspor'a verdiği 2 maç seyircisiz oynama ile Bursasporlu futbolcu Volkan Şen'e verilen 2 maç men cezalarını onadı.

Tahkim Kurulu'ndan Bursaspor'a kötü haber
Tahkim Kurulu'ndan Bursaspor'a kötü haber
GİRİŞ 11.12.2010 15:28 GÜNCELLEME 11.12.2010 15:28
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bursaspor Kulübü'nün itirazı üzerine bugün olağanüstü toplanan Tahkim Kurulu, yapılan itirazları değerlendirip karara bağladı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Bursaspor Kulübü'nün, PFDK'nın kararına karşı yaptığı başvurunun incelendiği, yapılan müzakere sonucunda, ayrıntısı gerekçeli kararda açıklanmak üzere, PFDK tarafından Bursaspor Kulübü'ne Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 51/2. maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezasına yapılan itirazın reddi ile PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verildiği bildirildi.

Bursaspor Kulübü futbolcusu Volkan Şen için yapılan başvurunun da incelendiği kaydedilen açıklamada, ''Yapılan müzakere sonucunda, futbolcu Volkan Şen'e FDT'nin 37/3. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesi, cezanın infazının çift sarı kart görmesi nedeniyle oynamaması gereken ilk müsabakayı takiben başlatılması şeklindeki PFDK kararına karşı yapılan itirazın reddine, PFDK kararının oybirliğiyle onanmasına karar verilmiştir'' denildi.

BURSASPOR YÖNETİM KURULU ÜYESİ YAZICI: TFF TAHKİM KURULU'NUN YAPTIĞIMIZ İTİRAZIN REDDİNE DAİR KARARINI OLGUNLUKLA KARŞILIYORUZ VE SAYGI DUYUYORUZ

Bursaspor'un hukuk işlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi avukat Öztürk Yazıcı, olaylı Beşiktaş-Bursaspor maçına ilişkin TFF Disiplin Kurulu'nun verdiği ''2 maç seyircisiz oynama'' cezası için TFF Tahkim Kurulu'na yaptıkları itirazın reddi kararını olgunlukla karşıladıklarını ve saygı duyduklarını söyledi.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta İstanbul'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından TFF Disiplin Kurulu'nun Bursaspor'a verdiği 2 maç seyircisiz oynama cezası üzerine tüm fiili ve hukuki nedenlerle ve gerçekten haklı olarak itirazları ile itirazlarının dayanaklarını TFF Tahkim Kurulu'na sunduklarını kaydetti.

Spor kamuoyunun da Bursaspor'un mağduriyeti konusunda görüş birliğinde olduğunu savunan Yazıcı, şunları söyledi:

''Ancak TFF Tahkim Kurulu bugün yaptığı toplantısında yapılan müracaatların reddine karar verdi. Bu kararı olgunlukla karşılıyoruz ve saygı duyuyoruz. Bursaspor Kulübü fair-play ruhunun Bursa'da ve tüm spor camiasında yerleşmesi için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm olanaklarını seferber edecektir.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • hüseyin 8 yıl önce Şikayet Et
  YANLIŞ YANLIŞLA DOĞRULANAMAZ. Yüzü bira şişesiyle parçalanan bayanın suçlusu şişeyi atan bjklı taraftardır,3 taraftar bıçakla bjk lılar tarafından yaralanıyor suçlu onlardır,emniyet bariyerlerin aşılmasında ihmalkar davranıyor kusur onlarındır, bazı bursa taraftarlarının üzerinde kesici ve delici alet var suçlu bunlar ve bunları bulupta o taraftarları maça bırakan emniyet birimleri kusurludur.Olay çıkartanlarla olayın mağduru olan kulup ve taraftarların cezalandırılması olaya neden olanlara ödül vermektir.BURSA inişe geçti diyen çk.bkle
  Cevapla
 • Ali Konda 8 yıl önce Şikayet Et
  bursa. havalanan bursa inişe geçtiiiiiiiiiiiii.
  Cevapla
 • Tolga Sarı 8 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekler 3. Bıçaklananların bizlerin olmasına rağmen,olay çıkartanlar Beşiktaşlılar olmasına rağmen Bursaspor Kulübü nasıl olurda Beşiktaş ile ufak bir ayrıntı haricinde aynı cezayı alabilir? Her tribün emekçisinin bildiği üzere yapılan kızdırma amaçlı söylenen Ermeni tezahuratına nasıl bu kadar malzeme yapılabilir?Bizler ırkçı olsaydık Türkiye-Ermenistan maçında güvercinleri gökyüzüne salarmıydık? Kamuoyunu yanlış yönlendiren tüm kişi ve kuruluşlardan davacı olacağımın bilinmesini istiyorum.
  Cevapla
 • Tolga Sarı 8 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekler 2. 150 metre mesafeden bira şişesini Bursasporluların attğını savunan,yalan ifade veren,kanal kanal dolaşıp,kamuoyunu yanlış yönlendiren Beşiktaşlı bayan bir taraftara yer veriyor İstanbul kanalları.Hastahanede bıçakla yaralanan,ameliyat geçiren Bursasporlulardan ise tek bir haber yok. Bıçaklanan,iftiraya uğrayan,hakaret edilen, ırkçılıkla suçlanan yine Bursaspor taraftarları.
  Cevapla
 • Tolga Sarı 8 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekler 1. Bunlar hep istanbul medyasının yalan haber ve baskıları sonucu haksız yere verilen cezadır. Taraftarımız maç saatine 1,5 saat kala polis kontrolünde(!)Dolmabahçeye bırakılıyor.Olay çıkması muhtemel olmasına rağmen alınan önlemler yetersiz.Beklenen gerçekleşiyor ve Beşiktaş taraftarlarından bir grup ellerinde satırlar ile barikat ve duvar arasında sıkışık olan 100 Bursasporluya saldırıyor. llerinde döner,satır,şiş,bira şişeleri,taş olan Beşiktaşlılar saldırıyor.Üç Bursasporlu bıçakla yere yığılıyor.
  Cevapla