Karin Melis Mey Türk spor tarihine geçti

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye adına yarışan Karin Melis Mey, 'Uzun Atlama'da Türkiye'ye tarihinde ilk kez madalya kazandırdı.

Karin Melis Mey Türk spor tarihine geçti
Karin Melis Mey Türk spor tarihine geçti
GİRİŞ 24.08.2009 03:03 GÜNCELLEME 24.08.2009 03:03
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış
12. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye adına yarışan Karin Melis Mey, 'Kadınlar Uzun Atlama'da 6.80 metrelik atlayışıyla üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı. Böylece Türkiye, bir atlama dalında ilk kez madalya kazandı.

Melis Mey finalde mücadele ettiği 11 atlet arasında ilk denemesinde 6.76'lık derece elde etti.

İkinci denemesi geçersiz olan Melis Mey, 3. denemesinde 6,80'e ulaştı.

4. ve 5. demeleri de geçersiz olan Melis Mey, 6. denemesinde 6.49'luk derece elde etti.

Yarışmada ABD'li atlet Brittney Reese 7.10 ile altın madalya kazanırken, sezonun da en iyi derecesini elde etti.

Osaka'daki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rus atlet Tatyana Lebedeva ise 6.97 ile gümüş madalyanın sahibi oldu.

YAZDIR
YORUMLAR 17
 • ali can 9 yıl önce Şikayet Et
  tebrikler. Kimin vatansever , kimin hain olduğunun tartışıldığı günümüzde bir çok kişiden fazla Türk. Elindeki de Türk bayrağı. Türkiyemin tek madalyasını aldın, tarihe geçtin. Helal olsun sana Karin Melis Mey.
  Cevapla
 • Mehmet Tirpan 9 yıl önce Şikayet Et
  İsme Bak Hizaya Gel. Karin ismini Ermeniler çok kullanıyor. Bu Mozambikten falan gelmiş bile olsa muhtemelen Ermeni kökenlidir. Ne var bunda diyecek aydın liberal türk yurttaşlarına şöyle bir tavsiyem var: Ermenistan'a 2-3 günlük bir seyahate çıkın, bakalım buraya sağ dönebiliyorsanız, o zaman liberal takılmaya devam edin. Türk kime denir? Türkiye'de yaşayan herkes Türk sayılır mı? Gayr-ı müslimler Türk sayılır mı? O zaman "Gavur"u kime diyeceğiz?
  Cevapla
 • tanju dokumacı 9 yıl önce Şikayet Et
  re. sorun sistem de cocuklar sbs den spor mu yapabiliyorlar...Çare belli spor ilkogretim ve liseleri(spor meslek yuksek okulları zaten var) açılmalı..federasyon ne yer ne içer km bunlar ne kadar maas alırlar nasıl secilirler.. Arpalık bu yerler...
  Cevapla
 • FATİH TEK 9 yıl önce Şikayet Et
  TEBRİKLER. Bence netice çok güzel.İsmi Karin Melis Mey olabilir ama resme dikkatli bakın şanlı bayrağımız elinde.Önemli olan da bu olsa gerek.Teşekkür Karin Melis Mey.Gurur duyduk.
  Cevapla
 • Ottoman Sultana 9 yıl önce Şikayet Et
  70 milyon NÜFUS. VAY BE..! 70 milyon nüfusun içinden 10 tane sporcu çıkaramıyorsak elalem bize güler ..uluslararası platformda bizi temsil eden sporcuların hemen hemen hepsi yabancı uyruklu..bazı arkadaşlarda bu kadar ırkçı olmayalım gibi tabir kullanıyorlar..ırkçılık yapan filan yok arkadaşım..sadece utanılacak halimize bakıp bakıp düşünüyorum..halterde 25 yıllık mazimiz var. göçmen sporculardan faydalanıp bir halterci bile yetiştiremedik..yazıklar olsun bizlere...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle