Türkiye'den ve Dünya'dan son dakika spor haberleri, önemli transferler; canlı maç sonuçları, canlı anlatımlar ve maç özetleri Tüm Spor'da!

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi kuraları

Avrupa Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme kuraları ile UEFA Avrupa Ligi 1. ve 2. ön eleme turu kuraları çekildi. İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekimine göre eşleşmeler şöyle oluştu:

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi kuraları
Eklenme: 22 Haziran 2009, 17:16 / Güncelleme: 22 Haziran 2009, 17:16 / 41,361 Okunma
BÜYÜKLÜK
- A A +

ŞAMPİYONLAR LİGİ EŞLEŞMELERİ

1. Ön Eleme Eşleşmesi

1. FK Mogren (Karadağ) - Hibernians FC (Malta)

2. UE Sant Julia (Andora) - SP Tre Fiori (San Marino)

2. Ön Eleme Eşleşmeleri

1. KF Tiran (Arnavutluk) - Stabaek IF(Norveç)

2. FC WIT Gürcistan (Gürcistan) - NK Maribor (Slovenya)

3. EB/Streymur (Faroe Adaları) - APOEL FC (Kıbrıs Rum Kesimi)

4. FC Kopenhag (Danimarka) - UE Sant Julia-SP Tre Fiori maçının galibi

5. Debrecen VSC (Macaristan) - Kalmar FF (İsveç)

6. FK Makedonija GP Skopje (Makedonya) - FC BATE Borisov (Belarus)

7. FH Hafnarfjördur (İsrail) - FK Aktobe (Kazakistan)

8. FC Pyunik (Ermenistan) - NK Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

9. FK Ventspils (Letonya) - F91 Dudelange (Lüksemburg)

10. FK Ekranas (Litvanya) - FK Bakü (Azerbaycan)

11. FC Salzburg (Avusturya) - Bohemian FC (İrlanda Cumhuriyeti)

12. NK Zrinjski (Bosna Hersek) - SK Slovan Bratislava (Slovakya)

13. FC International Turku (Finlandiya) - FC Sheriff (Moldova)

14. Rhyl FC (Galler) - FK Partizan (Sırbistan)

15. Wisla Krakow (Polonya) - FC Levadia Tallinn (Estonya)

16. PFC Levski Sofya (Bulgaristan) - FK Mogren-Hibernians maçının galibi

17. Maccabi Haifa FC (İsrail) - Glentoran FC (Kuzey İrlanda)

UEFA AVRUPA LİGİ KURALARI EŞLEŞMELERİ

İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki kura çekimi sonrası, 1. ön eleme turu maçları 2 ve 9 Temmuz, 2. ön eleme turu maçları ise 16 ve 23 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Lige, 2. ön eleme turundan katılacak olan Galatasaray, Kazakistan'dan Tobol takımıyla eşleşti.

Turlardaki eşleşmeler şöyle oluştu:

1. Ön Eleme Turu

1. FC MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - FK Sutjeska (Karadağ)

2. FC Lahti (Finlandiya) - KS Dinamo Tiran (Arnavutluk)

3. FK Vetra (Litvanya) - CS Grevenmacher (Lüksemburg)

4. Rosenborg BK (Norveç) - NSİ Runavik (İsrail)

5. Haladas FC (Macaristan) - FC Irtysh Pavlodar (Kazakistan)

6. Sligo Rovers FC (İrlanda) - KS Vllaznia (Arnavutluk)

7. FC Olimpi Rustavi (Gürcistan) - B36 Torshavn (Faroe Adaları)

8. Anorthosis Famagusta FC (Kıbrıs Rum Kesimi) - UN Kaerjeng 97 (Lüksemburg)

9. NK Slaven Koprivnica (Hırvatistan) - Birkirkara FC (Malta)

10. FC Zimbru Chişinau (Moldova) - FC Okzheptes Kokshetau (Kazakistan)

11. Lisburn Distillery FC (Kuzey İrlanda) - FC Zestafoni (Gürcistan)

12. Helsingborgs IF (İsveç) - FC MIKA (Ermenistan)

13. Valletta FC (Malta) - Keflavik (İzlanda)

14. FC Dinaburg (Letonya) - JK Nomme Kalju (Estonya)

15. FK Buducnost Podgorica (Karadağ) - KSP Polonya Varşova (Polonya)

16. NK Rudar Velenje (Slovenya) - JK Trans Narva (Estonya)

17. Motherwell FC (İskoçya) - Llanelli AFC (Galler)

18. NK Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - FC Banants (Ermenistan)

19. FC Spartak Trnava (Slovakya) - FC Inter Bakü (Azerbaycan)

20. FC Dinamo Minsk (Belarus) - FK Renova (Makedonya)

21. Randers FC (Danimarka) - Linfield FC (Kuzey İrlanda)

22. Simurq PFC (Azerbaycan) - Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (İsrail)

23. The New Saints FC (Galler) - Fram Reykjavik (İsrail)         

2. Ön Eleme Turu

1. Rosenborg BK-NSI Runavik eşlemesinin galibi - FK Karabağ (Azerbaycan)

2. FC Paços de Ferreira (Portekiz) - FC Zimbru Kişinev-FC Okzheptes Kokshetau eşleşmesinin galibi.

3. FK Buducnost Podgorica-KSP Polonya Varşova eşleşmesinin galibi - AC Juvenes-Dogana (San Marino)

4. SK Sturm Graz (Avusturya) - NK Siroki Brijeg-FC Banants eşleşmesinin galibi

5. FC Basel 1893 (İsviçre)-FC Santa Coloma (Andorra)

6. FC Honka Espoo (Finlandiya)-Bangor City FC (Galler)

7. MSK Zilina (Slovakya)-FC Dacia Kişinev (Moldova)

8. Anorthosis Famagusta FC-UN Kaerjeng 97 eşleşmesinin galibi - FK Petrovac (Karadağ)

9. Saint Patrick's Athletic FC (İrlanda Cumhuriyeti) - Valletta FC-Keflavik eşleşmesinin galibi

10. AC Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi) - HB Torshavn (Faroe Adaları)

11. NK Gorica (Slovenya) - FC Lahti-Dinamo Tiran eşleşmesinin galibi

12. SK Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti) - The New Saints FC-Fram Reykjavik eşleşmesinin galibi

13. Legia Varşova (Polonya) - FC Olimpi Rustavi-B36 Torshavn eşleşmesinin galibi

14. Falkirk FC (İskoçya) - FC Vaduz (Liechtenstein)

15. IF Elfsborg (İsveç) - Haladas FC-FC Irtysh Pavlodar eşleşmesinin galibi

16. SK Rapid Viyana (Avusturya) - Sligo Rovers FC-KS Vllaznia eşleşmesinin galibi

17. FC Naftan Novopolotsk (Bulgaristan) - KAA Gent (Belçika)

18. SK Liepajas Metalurgs (Letonya) - FC Dinamo Tiflis (Gürcistan)

19. FC Differdange 03 (Lüksemburg) - HNK Rijeka (Hırvatistan)

20. FK Suduva (Litvanya) - Randers FC-Linfield FC eşleşmesinin galibi

21. FK Vetra-CS Grevenmacher eşleşmesinin galibi - HJK Helsinki (Finlandiya)

22. FK Milano (Makedonya) - NK Slaven Koprivnica-Birkirkara FC eşleşmesinin galibi

23. FC Dinamo Minsk-FK Renova eşleşmesinin galibi-Tromso IL (Norveç)

24. KR Reykjavik (İzlanda) - Larissa FC (Yunanistan)

25. Brondby IF (Danimarka) - FC Flora (Estonya)

26. Aalborg BK (Danimarka) - FK Slavija Sarajevo (Bosna Hersek)

27. FC Steaua Bükreş (Romanya) - Ujpest FC (Macaristan)

28. FC Metalurh Donetsk (Ukrayna) - FC MTZ-RIPO Minsk-FK Sutjeska eşleşmesinin galibi

29. FK Rabotnicki (Makedonya) - Crusaders FC (Kuzey İrlanda)

30. Simurq PFC-Bnei Yehuda Tel-Aviv eşleşmesinin galibi - FC Dinaburg-JK Nomme Kalju eşleşmesinin galibi

31. NAC Breda (Hollanda) - FC Gandzasar Kapan (Ermenistan)

32. PFC Cherno More Varna (Bulgaristan) - FC Iskra-Stali (Moldova)

33. FBK Kaunas (Litvanya) - FK Sevojno (Sırbistan)

34. KS Flamurtari (Arnavutluk) - Motherwell FC-Llanelli AFC eşleşmesinin galibi

35. Lizborn Distillery FC-FC Zestafoni eşleşmesinin galibi - Helsingborgs IF-FC MIKA eşleşmesinin galibi

36. Skonto FC (Letonya) - Derry City FC (İrlanda Cumhuriyeti)

37. Sliema Wanderers FC (Malta) - Maccabi Netanya FC (İsrail)

38. FC TOBOL KOSTANAY (KAZAKİSTAN) - GALATASARAY (TÜRKİYE)

39. NK Rudar Velenje-JK Trans Narva eşleşmesinin galibi - FK Crvena Zvezda (Sırbistan)

40. FK Sarajevo (Bosna Hersek) - FC Spartak Trnava-FC Inter Bakü eşleşmelerinin galibi

Kaynak : AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 1 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

aliöcal

22.06.2009 19:25

başarı. allah, galatasarayın yardımcısı olsun. tobol, gsden başarılı takım

PUAN DURUMU FİKSTÜR
Puan Durumu Yükleniyor
TAKIMLAR O G B M A Y Av P