'Beni de Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu!'

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çeşitli programlara katılmak için Rize'ye geldi.

GİRİŞ 02.09.2017 13:16 GÜNCELLEME 02.09.2017 13:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, çeşitli programlara katılmak için geldiği Rize'de Alipaşa Köyü Polis Kontrol Merkezi'nde görevli memurları ziyaret ederek, bayramlaştı. Daha sonra Ardeşen Sosyal Tesisleri'ne geçen Bakan Bak, burada Ardeşen Kültür ve Eğitim Vakfı yöneticileri ile bir araya geldi. Bak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceği için gençlerin önemine vurgu yaptı:  

"Daha güçlü olmak için gençlerimizi okutmamız, eğitmemiz lazım. Ben de burslarla okudum. Beni de bu toprakların çocuğu Sayın Cumhurbaşkanımız okuttu. Burs verdi, okuttu kendisi. Ben şanslıydım, Kasımpaşa'dan komşusuyduk. Oradan bizi tanıyordu. Onun verdiği destekler sayesinde yurt dışında okuduk. Master, doktora yaptık ve buralara kadar geldik. Eğitime yapılan destekler çok önemli. Sivil toplum kuruluşları çok önemli. Herkes çocuğuna, çevresindeki akrabasına yatırım yapacak. Onlarla ilgileneceğiz. Onların gelecek, kariyer ve iş ortamı için çaba sarf edeceğiz. Biz çevremizi daha güçlü kılarsak, onları bir yerlere taşırsak, onlar da gelecek nesillere yatırım yapacaktır. Bu nedenle sivil toplum kuruluşları ciddi birer adım. Bu adımları destekleyelim."

Bakan'dan Arakan açıklaması

Türkiye'nin birlik ve beraberlik içinde olması halinde daha güçlü olduğuna vurgu yapan Bak, "Etrafımızdaki  tabloyu görüyorsunuz. Neler dönüyor dünyada. En son Arakan'da Müslümanlara yapılan zulmü görüyoruz. Cumhurbaşkanımız ne dedi? 'Herkes sussa da biz susmayacağız.' Biz elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Hem sözümüz ile, hem elimiz ile, hem fikrimiz ile bu mücadeleyi yapacağız" ifadesini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Muş'lu 2 yıl önce Şikayet Et
    Bizim paramızda yok cumhurbaşkanı komşumuzda yok. Biz nasıl okuyacaaz amerikalarda bilmem fransalarda... Bu dünyanın adaleti ne garip... İnşallah ülkenin eğitim seviyesi yükselir de yurt dışında okuyacağımıza yurt dışı ayağımıza gelir.
    Cevapla
  • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
    ALLAH herkese yardim etsin hayat sartlari zor paran olunca okumakta kolay oluyor tabi
    Cevapla