Kim Jong talimatı verdi! Beklemedik hamle

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, ülkesinin futbolda gelişmesi için harekete geçti.

Kim Jong talimatı verdi! Beklemedik hamle
Kim Jong talimatı verdi! Beklemedik hamle
GİRİŞ 15.11.2016 16:13 GÜNCELLEME 15.11.2016 16:13
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Son olarak en büyük başarısını 1966'da Dünya Kupası'nda gruptaki son maçında İtalya'yı yenerek çeyrek finale kalarak gösteren Kuzey Kore, futbolda yeni bir atılım yapmaya hazırlanıyor.

Kim Jong-Un, Kuzey Kore'de futbolu stratejik bir öncelik haline getirdi. Kim Jong-Un, Lionel Messi'den daha yetenekli çocukları dünya futboluna sunmak için talimat verdi. 

Kim Jong-Un, ülkesinde futbolla ilgili net bir talimat verirken, açılan futbol okullarıyla yetenekli gençlere ulaşmak için çalışmalar başladı.

"LİONEL MESSİ OLMALARI İÇİN EĞİTİYORUZ"

Kuzey Kore'de 2013 yılında açılan Uluslararası Futbol Okulu'nun antrenörlerinden Ri Yu He, bu hedefleriyle ilgili olarak "Gençlerimizi Lionel Messi gibi yetenekli oyuncular olamaları yönünde eğitiyoruz" şeklinde konuştu.

"ASYA VE DÜNYA FUTBOLUNA EGEMEN OLMAK İSTİYORUZ"

"Yakın gelecekte Asya' futbolunda egemen olmak istiyoruz. Umarım daha sonra dünya futboluna da egemen oluruz" derken, oğlu Shang Ri Myong'un iyi bir kaleci olduğunu açıkladı.

Kuzey Kore bugün itibariyle dünya sıralamasında 126. ülke konumunda. Çin, Japonya ve Güney Kore'nin gerisinde yer alan Kuzey Kore, en kısa sürede bu ülkeleri geçerek futbolda ses getirmek istiyor.

KAYNAK: SPORX
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • belde 2 yıl önce Şikayet Et
  takım yenilirse futbolcuların vay başına gelenler. bir füze boom!
  Cevapla
 • kiraz 2 yıl önce Şikayet Et
  sizde futbola bulaştıysanız artık tamamdır.yani işiniz bitti.artık istenilen kıvama geldiniz demek.ve artık her türlü kullanılmaya ve yönlendirilmeye müsat hala geldiniz demek.
  Cevapla
 • yavuz 2 yıl önce Şikayet Et
  kesinlikle dünya şampiyonu bile olurlar. yetenekli insanların bir de insanların ölüm korkusuyla oynadıklarını düşünsenize :)
  Cevapla
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Futbolculara ve kurulacak takıma şimdiden acıdım
  Cevapla
 • Serdar 2 yıl önce Şikayet Et
  Kuzey Kore'de Arda, Terim, Prim vs gibi problemler olabilir mi sizce? Bizi geçerlerse şaşırmayacağım.Kaç yıldır futbolla cebelleşen bir ülkeyiz.GS-FB derbisini dünyada takan yok!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle