Tofaş'ta hedef yeniden Süper Lig

Türkiye Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Tofaş'ın antrenörü Orhun Ene, "Hedefimiz, Süper Lig'e çıkmak. Bu sezon takım çalışmasıyla kişisel antrenmanlara da ağırlık vereceğiz. Başarı, bizim katkımız ve oyuncularımızın gayretiyle gelecek" dedi.

Tofaş'ta hedef yeniden Süper Lig
Tofaş'ta hedef yeniden Süper Lig
GİRİŞ 05.08.2015 11:33 GÜNCELLEME 05.08.2015 12:06

Kırmızı-beyazlı ekip, sezon hazırlıkları kapsamında Atatürk Spor Salonu'nda Ene yönetiminde antrenman yaptı.

Ene, çalışma öncesi AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tofaş'ın basketbolda iyi işler başarmış bir kulüp olduğunu söyledi.

Zor bir ligde yer aldıklarını belirten Ene, "Hedefi Süper Lig olan, güçlü kadro oluşturan 7-8 ekip var. Biz de bunların arasındayız. Ekibimiz, tecrübeli teknik heyet ve oyunculardan kurulu. Bu takıma altyapıdan yetişen gençleri de kattık" ifadelerini kullandı.

Ene, 5 yıllık bir plan kapsamında iyi işler yapmayı amaçladıklarını anlattı.

Tofaş'ın, altyapısına önem veren, geniş bir altyapı ağına sahip bir kulüp olduğunu vurgulayan Ene, şöyle konuştu:

"Hedefimiz, Süper Lig'e çıkmak. Bu sezon takım çalışmasıyla kişisel antrenmanlara da ağırlık vereceğiz. Başarı, bizim katkımız ve oyuncularımızın gayretiyle gelecek. Ekibimizde gençlere örnek olacak, katkı sağlayacak, lig tecrübesi olan oyuncularımız var. Onların da bilgilerini gençlere aktaracaklarına inanıyorum. Başarı için destek şart. Geçmiş yıllarda yaşanan başarıların tekrarı için tüm Bursa halkını desteğe bekliyoruz. Bursa, sporu seven, her branşta faaliyet gösteren bir şehir. Bunun yanında birçok ferdi ve takım başarısı elde etmiş oyuncu ve takım var. Mücadele edeceğimiz Nilüfer Salonu'nda desteğin tam olacağına inanıyorum. Süper Lig yürüyüşümüz için bu şart."

Atatürk Spor Salonu'ndaki idmanlarını 14 Ağustos'a kadar sürdürecek Tofaş, 15-28 Ağustos'ta Çanakkale'de kamp yapacak.

KAYNAK: AA
YAZDIR