Mersin İdmanyurdu'nda yeni sezon hazırlıkları

Futbol Şube Sorumlusu Serttaş: "Kamp çok verimli geçti ve iyi bir çalışma temposu oldu. Hocamız ağırlıklı olarak ileriye dönük yükleme yaptı"

Mersin İdmanyurdu'nda yeni sezon hazırlıkları
Mersin İdmanyurdu'nda yeni sezon hazırlıkları
GİRİŞ 30.07.2015 16:02 GÜNCELLEME 30.07.2015 16:02

 Mersin İdmanyurdu Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, Hollanda kampının çok verimli geçtiğini ve iyi bir çalışma temposu yakaladıklarını belirtti.

Serttaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hollanda kampının yarın sona ereceğini ve takımın yurda döneceğini söyledi.

Milli takımlarda olduğu için Bolu'da gerçekleştirilen ilk etap kampına katılamayan yabancı oyuncuların Hollanda kampına katılmasıyla tam kadro çalıştıklarını anlatan Serttaş, "Kamp çok verimli geçti ve iyi bir çalışma temposu oldu. Hocamız ağırlıklı olarak ileriye dönük yükleme yaptı. Fazla kiloları olan futbolcular da form tutmaya başladı. İlk haftadaki Beşiktaş maçına kadar takımımız hazır hale gelecek" dedi.

 Hollanda kampının ardından takımın gelecek hafta Ankara'da düzenlenecek olan 49. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvası'na katılacağını vurgulayan Serttaş, bu turnuvada final oynamayı hedeflediklerini aktardı.

Serttaş, oyuncuların sağlık durumlarının iyi olduğunu, yaklaşık 40 civarındaki oyuncu sayılarının ideal rakam 25-26'ya düşürüleceğini sözlerine ekledi.

 
KAYNAK: AA