Voleybol: DenizBank Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi

Halkbank: 3 - TOURS VB: 1

Voleybol: DenizBank Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi
Voleybol: DenizBank Avrupa Erkekler Şampiyonlar Ligi
GİRİŞ 17.12.2014 21:06 GÜNCELLEME 17.12.2014 21:06

DenizBank Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Halkbank, G Grubu'ndaki 4. maçında Fransa'nın TOURS VB takımını, 3-1 yendi.

G Grubu'nda 3 galibiyet ve 1 yenilgiyle 8 puana ulaşan Türk temsilcisi, 5. maçını, 20 Ocak 2015 tarihinde, deplasmanda Belçika'nın Nooliko Maaseik takımıyla yapacak.

Karşılaşmadan önce, Peşaver kentinde Pakistan Talibanı militanları tarafından bir okula düzenlenen baskında hayatını kaybeden öğrenci ve öğretmenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Cebeci, maçı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekilleri Ali Sedat Aslandaş ve Mehmet Akif Üstündağ ile birlikte protokol tribününden takip etti.

Tribünde toplu kitap okuma faaliyeti

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı, Türk Ulusal Ajansı ve Gazi Üniversitesi'nin destekleriyle yürütülen "kitapbankosu.com" isimli proje kapsamında, tribünde kitap okuyan taraftarlar, ilginç görüntüler oluşturdular.

Türkiye'de kitap okuma oranını yükseltmek ve toplumun kültürel gelişimine katkı sağlamak, çocuk ve gençleri kitapla buluşturmak, onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla yola çıkılan projenin faaliyetlerinden biri olan "toplu kitap okuma" tribünlere taşındı.

Taraftarlar, farkındalık yaratmak için set aralarında ve molalarda kitap okudu.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ