Abdullah Avcı: Beni bugün mutlu eden... - YAZDIR

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ligin çıkış yapan takımlarından biri olan Kayserispor'a karşı iyi bir oyun sergilediklerini söyledi.

  • GİRİŞ17.03.2019 21:03
  • GÜNCELLEME17.03.2019 21:04

Her açıdan üstünlüğün kendilerinde olduğu bir maç oynadıklarını belirten Avcı, "Top 56 dakika oyunda kalmış ve biz 56 kere rakip ceza alanına girmişiz. 34 kez şut atmışız, bunun 12 tanesini Visca atmış. Attığımız 34 şutun 24'ünü ceza saha içerisinde organizasyonlarla sağlamışız." dedi.

 

 

Oyuna istedikleri gibi başlamayı başardıklarını aktaran Avcı, şunları kaydetti:

"Beni bugün mutlu eden maçın 1'inci dakikasından sonuna kadar oyunun içerisinde organizasyonlarla oyun gücü gösterdik. Oyun gücü beni son derece mutlu etti. Bunun için oyuncularımı tebrik ediyorum. Kayserispor'a başarılar diliyorum. Milli takım haftasına giriyoruz. Yeni dönem başlıyor. Benim de hocalığımı yapmış Türk futbol tarihinin en önemli başarısına sahip Şenol hocaya başarılar diliyorum. Milli takıma 4 oyuncu verdik. Bizim ona yapacağımız hizmet ise bu oyuncuların sayısını artırmaktır. Milli takımımıza ve hocamıza bu çıktığı yolda başarılar diliyorum. "

 

 

Emre Belözoğlu'nun yeniden milli takıma çağrılmasını da değerlendiren Avcı, "Emre Belözoğlu'na büyük bir parantez açmak lazım. 18-19 yaşında A Milli Takım, 39 yaş yine A Milli Takım. 2011'de ben A Milli Takım'da görev yaptığımda onu milli takıma çağırdığımda çok da eleştiri almıştım. Aradan 7 sene geçti. Geçmişten bugüne Türk futbolunun en değerli oyuncusu. Bizim için de çok güzel bir şey. Ona başarılar diliyorum. Diğer sporculara da aynı şekilde örnek olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.